کد خبر: 495343 A

رئیس‌جمهوری آمریکا به قتل رسیدن دو مرد آمریکایی توسط یک سفیدپوست نژادپرست که درحمایت از دو دختر مسلمان جان خود را از دست دادند را غیرقابل قبول خواند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا با انتشار یک پیام توئیتری نوشت: «حملات خشونت‌بار در پورتلند که روز جمعه رخ داد، قابل قبول نیست. قربانیان در مقابل تنفر و تعصب ایستادگی کردند. ما به یاد آنها هستیم».

این پیام پیش از حضور رئیس‌جمهوری آمریکا در مراسم یادبود سربازان در قبرستان «آرلینگتون» در حومه واشنگتن و در پی فشارهای بسیار زیاد سیاسی و رسانه‌ای بر ترامپ برای محکوم کردن این اقدام منتشر شد.

یکی از مجریان سابق تلویزیونی نیز با اشاره به این حادثه افزود که تروریست خواندن این فرد کاملا درست است و قربانیان این حادثه توسط فردی کشته شدند که در حال متعرض شدن به دو دختر نوجوان بوده است.

«جرمی جوزف کریستیان» زمانی که در حال آزاد دو دختر مسلمان در قطاری در اورگان بود با دخالت دو فرد به نام‌های « ریک جان بست» و « تالیسین میردین نامکای مچه» برای دفاع از این دو دختر مواجه شده و پس از حمله با چاقو این دو فرد را کشته و یک نفر دیگر را زخمی کرد.

 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا واکنش ترامپ قتل دو شهروند آمریکایی دفاع ازدختران مسلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر