کد خبر: 495859 A

روزنامه عکاظ مدعی شد؛

یکی از روزنامه‌های عربستانی مدعی شد قطر در صدد تحریک بسیج مردمی عراق برای آغاز جنگ علیه عربستان سعودی است.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه عکاظ، این روزنامه با درج  یادداشتی با عنوان «چرا قطر علیه ماست؟» ضمن برشمردن برخی دلایل دور شدن مواضع دوحه و ریاض اعلام کرد مقام‌های قطری به نیروهای بسیج مردمی عراق موسوم به حشد الشعبی وعده داده‌اند در صورت گشودن جبهه جنگ علیه عربستان سعودی یک میلیارد دلار به این سازمان کمک خواهند کرد.

این روزنامه مدعی شد که قطر پیش از این نیز مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار به حزب‌الله عراق از شاخه‌های بسیج مردمی این کشور کمک کرده است و وعده داده در صورت آغاز جنگ با عربستان سعودی مبلغ یک میلیارد دلار به این سازمان کمک خواهد کرد.

به نوشته این روزنامه، قطر با تمامی «گروه‌های شرور» از القاعده گرفته تا اخوان المسلمین و از انصارالله گرفته تا حزب‌الله همکاری می‌کند تا در عربستان و دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس ایجاد تنش کنند.

عکاظ در ادامه و با انتقاد از چرخش قطر به سوی ایران نوشت که قطر در مقابل طرح عربستان سعودی برای اتحاد جهان عرب ایستاد و از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) برای جدایی از دولت فلسطین حمایت کرد. همچنین به حمایت از «صفوی»‌ها در بحرین پرداخت و به  مخالفان عربستان نیز سالانه کمک مالی اختصاص داده است. در واقع دولت قطر در حال اقدام به خودکشی سیاسی است.

چندی پیش خبرگزاری رسمی قطر سخنانی از امیر این کشور منتشر کرد که در آن از نقش ایران در تحکیم ثبات در منطقه تقدیر کرده و همچنین از حزب‌الله به عنوان یک جریان مقاومت یاد کرده بود.

 

حشد الشعبی روزنامه عکاظ وعده یک میلیاردی قطر جنگ علیه عربستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر