کد خبر: 496248 A

پوتین:

رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرده است که احتمال می‌رود حملات سایبری سال گذشته در روند انتخابات آمریکا کار «هکرهای میهن‌پرست روس» باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از نیویورک‌تایمز، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه، که در گذشته هرگونه دخالت روسیه در روند انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را تکذیب می‌کرد، روز پنجشنبه خطاب به خبرنگاران در «سن‌پترزبورگ»، گفت امکان دارد حملات سایبری سال گذشته در انتخابات آمریکا، کار هکرهای مستقل روس با ذهنی میهن‌پرستانه باشد که قصد کمک به پیروزی «دونالد ترامپ» را داشتند.

پوتین ضمن اشاره به احتمال اینکه میهن‌پرستان روس این حملات را انجام داده باشند گفت هکرها «همچون هنرمندان هستند» و هدف خود را بر اساس احساساتشان انتخاب می‌کنند.

با این حال، ولادیمیر پوتین همچنان به موضع پیشین خود تأکید کرد و عنوان داشت، دولت روسیه و سازمان‌های وابسته به آن و یا کارمندان این سازمان‌ها هیچ نقشی در حملات سایبری سال گذشته به کامپیوترهای حزب دموکرات نداشتند.

سازمان‌های اطلاعاتی سنا در ماه ژانویه گذشته اعلامیه‌ای منتشر کردند که مبنی بر اینکه مسکو تلاش کرده است تا انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر را به سمت پیروزی دونالد ترامپ سوق دهد، اتهامی که از سوی ترامپ نیز رد شده است.

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین در بخشی از سخنان روز گذشته خود، یادآور شد سیستم‌های دفاع ضدموشکی آمریکا در آلاسکا و کره جنوبی، چالشی برای روسیه محسوب می‌شود و مسکو چاره‌ای ندارد جز اینکه در پاسخ، نیروهای خود را تقویت کند.

پوتین تصریح کرد که روسیه نمی‌تواند بیکار بایستد در حالی که کشورهای دیگر توانایی‌های نظامی خود را در مرزهای این کشور در خاور دور افزایش می‌دهند.

آمریکا به تازگی و در واکنش به تهدیدهای مکرر کره شمالی علیه همسایگانش، استقرار سیستم دفاع ضدموشکی تاد را در کره‌جنوبی آغاز کرده است و گزارش‌ها از تقویت سیستم دفاع ضدموشکی آمریکا در آلاسکا نیز خبر می‌دهند.

انتخابات آمریکا ولادیمیر پوتین هکر‌های روسی هک کردن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر