کد خبر: 496342 A

خروج آمریکا از معاهده اقلیمی پاریس انعکاس گسترده ای در جهان داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «ترزا مِی» نخست‌وزیر بریتانیا به دلیل واکنش "آرام" به تصمیم «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا برای خروج ایالات متحده از معاهده اقلیمی پاریس، با انتقاد‌های گسترده در انگلیس و خارج از آن مواجه شد.

ترزا مِی تنها اعلام کرد تصمیم ترامپ وی را نا‌امید کرده است. نخست‌وزیر بریتانیا در سخنان خود این اقدام ترامپ را محکوم نکرده و در کنار رهبران ایتالیا و فرانسه قرار نگرفت.

«جرمی کوربین» رهبر اپوزیسیون بریتانیا با انتقاد از موضع‌گیری مِی، گفت: «ترزا مِی در انجام وظایف خود کوتاهی کرده و حتی نتوانست با کم‌ترین صدای ممکن به این اقدام آمریکا اعتراض کند.»

«ژان کلود یانکر» رییس شورای اروپا برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست مشترک اتحادیه اروپا و چین را آغاز کرده و تاکید کرد معاهده اقلیمی پاریس باید اجرا و راه برگشتی وجود ندارد.

ایالت‌های «واشنگتن»، «نیویورک» و «کالیفرنیا» پس از اعلام خبر جدایی آمریکا از معاهده اقلیمی پاریس، ائتلاف "اتحاد اقلیمی آمریکا" را تشکیل دادند. اعضای این ائتلاف متعهد شدند به صورت جداگانه از دولت فدرال، مفاد معاهده اقلیمی پاریس را در ایالت‌های خود،‌ اجرا کنند.

معاهده اقلیمی پاریس تصمیم ترامپ برای خروج از معاهده پاریس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر