کد خبر: 497575 A

عادل الجبیر:

وزیر امور خارجه عربستان سعودی در رابطه با اقدام عربستان علیه قطر، تصریح کرد که این اقدام‌ها برای تغییر رویه قطر انجام شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از فرانس ۲۴، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی در مصاحبه‌ای با این شبکه فرانسوی اظهار داشت که اقدام عربستان و هم‌پیمانانش علیه قطر برای تغییر رویه دوحه در مناسبات خود با تروریست‌ها صورت گرفته است.

وی همچنین افزود که از دیگر خواسته‌های ما از قطر این است که از فعالیت ‌رسانه‌های دشمن جلوگیری کرده و همچنین از دخالت در امور داخلی دیگر کشورها خودداری کند.

الجبیر ضمن تاکید بر این که عربستان سعودی تمایلی برای برخورد قهر آمیز با قطر نداشته است، افزود که انجام این کار برای این‌که قطر متوجه رویکردهای اشتباه در سیاست‌های خود شود، ضروری بود.

وی با تکرار اتهام‌های بی‌پایه و اساس خود علیه ایران مدعی شد که تهران در پی احیای امپراتوری پارس بوده و در راه رسیدن به این هدف سعی می‌کند بر کشورهای منطقه سیطره پیدا کند.

وزیر خارجه عربستان در ادامه اظهارنظرهای واهی خود علیه ایران ادعا کرد که تهران برهم زننده ثبات در منطقه بوده و در پی ایجاد هرج و مرج است؛ ایران نیرویی برای مرگ و ویرانی است.

وی در ادامه مواضع بی‌اساس خود افزود: «سیاست ایران از فرقه‌گرایی در خاورمیانه تغذیه می‌شود و آرزوی تهران برای زنده کردن امپراتوری پارس، مستلزم آن است که بر کشورهای خاورمیانه سلطه پیدا کند و سیطره خود را بر خاورمیانه گسترش دهد.»

وزیر خارجه عربستان سعودی تاکید کرد که این سیاست‌های ایران برای ما قابل قبول نیست.

وی در ادامه افزود که حمایت ایران از تروریسم نباید بیش از این ادامه یابد و به همین علت تهران به عنوان بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان شناخته شده است. با توجه به این امر، هرگونه رابطه با ایران و هر گونه نزدیک شدن به این کشور، پیامدهای بسیار منفی خواهد داشت.

 

ایران قطر وزیر خارجه عربستان سعودی عادل الجبير
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر