کد خبر: 498307 A

مقام‌های دولت قطر:

دولت قطر فهرستی که در بیانیه کشورهای عربی اعلام شده و در آن اشخاص،‌ گروه‌ها و موسسات تروریستی مشخص شده است را مردود دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، دولت قطر با انتشار بیانیه‌ای فهرست تروریسمی که از سوی عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی مشخص شده است را مردود دانست.

قطر در بیانیه خود تصریح کرد است که این کشور در مبارزه با تروریسم به مراتب از عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر و بحرین استوارتر است.

عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر و بحرین با انتشار بیانیه‌ای مشترک، فهرستی از ۵۹ شخص و ۱۲ گروه و همچنین موسسه را به عنوان تروریست تحریم کردند.

به نظر می‌رسد این نخستین اقدام عملی عربستان و دیگر هم‌پیمانان این کشور در رابطه با تاسیس مرکز مبارزه با تامین منابع مالی تروریست‌ها که در سفر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا به عربستان و در نشست ریاض به تصویب رسیده بود، است.

در این فهرست نام ۲۶ شهروند مصری، ۱۸ شهروند قطری، پنج شهروند لیبیایی، دو شهروند اردنی، دو شهروند بحرینی، دو شهروند کویتی، یک شهروند امارتی، یک شهروند عربستانی، یک شهروند سعودی-کویتی و یک شهروند یمن وجود دارد.

 

عربستان سعودی قطر دونالد ترامپ فهرست تروریسم سعودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر