کد خبر: 499930 A

مقام‌های سئول:

مقام‌های سئول اعلام کردند که پهپادی که احتمال می رود متعلق به کره‌شمالی باشد، از سامانه دفاع موشکی آمریکا در کره‌جنوبی تصویربراداری کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، مقام‌های سئول اعلام کردند که پهپادی که احتمالا متعلق به کره‌شمالی بوده و اخیرا در نزدیکی مرز دو کره پیدا شده بود، از سامانه دفاع موشکی آمریکا مستقر در کره‌جنوبی تصویربرداری کرده است.

وزارت دفاع کره‌جنوبی امروز – سه‌شنبه- اعلام کرد که از دوربین این هواپیمای بدون سرنشین، صدها تصویر به دست آمده است. این عکس‌ها شامل ۱۰ تصویر از موشک‌اندازهای آمریکا و یک سیستم راداری نصب شده در شهر «سئونگچو» در اوایل سال جاری میلادی است. باقی این تصاویر شامل عکس‌هایی از مناطق مسکونی، زراعی و سایر مناطقی است که چندان حساسیت برانگیز نیست.

بر اساس این گزارش، پهپادها به تازگی به زرادخانه کره‌شمالی اضافه شده‌اند. در سال ۲۰۱۴ میلادی، چندین پهپاد دیگر که احتمال می‌رفت متعلق به کره‌شمالی باشند، در جنوب مرز دو کره پیدا شد. کارشناسان در آن زمان اعلام کردند که این پهپادها تکنولوژی پایینی داشتند ولی می‌توانند به عنوان یک خطر بالقوه در نظر گرفته شوند.

 

 

 

 

پهپاد کره‌شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر