کد خبر: 500155 A

سخنگوی کرملین از بروز برخی اقدامات تحریک آمیز که تظاهرات مسکو را برای شهروندان روسیه خطرناک ساخته بود خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین روز گذشته –دوشنبه- در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد تظاهراتی که در مسکو توسط مخالفان دولت برنامه‌ریزی شده بود خطری برای شهروندان روسیه تلقی می‌شد.

وی تصریح کرد: سازمان‌های امنیتی مسئول تمامی اقدامات لازم برای برطرف کردن این خطرها و برخورد با افرادی که باعث ایجاد این تهدید علیه شهروندان روسیه شده بودند را به انجام رساندند.

پسکوف ادامه داد: برگزاری تظاهرات در چارچوب قانون به نحوی که سازمان‌های مربوطه اجازه آنرا صادر کرده‌اند هیچ خطری را متوجه هیچ کس نمی‌کند.

وی افزود: سازمان‌های مسئول باید اطمینان حاصل کنند که تظاهرات در چارچوب قانون صورت می‌گیرد.

سخنگوی کرملین راهپیمایی‌هایی که مطابق با قانون و در زمان و مکان مورد توافق انجام شده بود را صلح آمیز خطاب کرد و در مقابل تظاهرات مسکو و برخی دیگر از مناطق را خارج از چهارچوب قانون توصیف کرد.

وی همچنین در خصوص موضع‌گیری «شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید که بازداشت صدها نفر از بازداشت شدگان را محکوم کرده بود اعلام کرد: "افراد دستگیر شده معترضان صلح جو نبوده و از قوانین تخطی کرده‌اند".

پسکوف در ادامه و با اشاره به برگزاری راهپیمایی‌های مشابه در نقاط مختلف روسیه اعلام کرد: در این اعتراضات کسی دستگیر نشده است بلکه فقط افرادی که اقدام به نقض قانون کرده و دست به اقدامات تحریک‌آمیز زدند دستگیر شدند.

روسیه دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین تظاهرات مسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر