کد خبر: 502274 A

قطر با انتقاد از عربستان سعودی، بحرین و مصر و امارات که دوحه را به اتهام حمایت از تروریسم محاصره اقتصادی و سیاسی کرده‌اند، نامه‌هایی به سازمان ملل متحد ارسال کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا‌الیوم، «محمد بن‌عبدالرحمن آل‌ثانی» وزیر خارجه قطر نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل و یک نامه به «زید بن‌رعد الحسین» کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل ارسال کرد.

«علیا احمد بن‌سیف آل‌ثانی» نماینده دائم قطر در سازمان ملل این نامه‌ها را در جریان دیدارهای جداگانه‌اش با گوترش و شاهزاده زید، به آنها تقدیم کرد.

علیا آل‌ثانی از «سازمان ملل به‌دلیل اتخاذ موضع آشکار درقبال بحران قطر و پیگیری‌ این مسئله و و نیز از کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل تقدیر کرد.»

برخی کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی، امارات، بحرین، مصر، یمن، موریتانی با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، روابط دیپلماتیک‌شان با دوحه را قطع کردند.

در همین راستا، «سیف بن‌احمد آل‌ثانی» مدیر اطلاع‌رسانی دولت قطر با انتقاد از مصر، عربستان، امارات و بحرین، خاطرنشان کرد، این کشورها با به راه انداختن کمپین تبلیغاتی علیه قطر به دنبال تخریب وجهه دوحه هستند.

مدیر دفتر اطلاع‌رسانی دولت قطر تصریح کرد، تحریم از دو هفته پیش ادامه دارد و کشورهایی که ما را محاصره کرده‌اند، هیچ راهکاری برای حل بحران ارائه نداده‌اند.

بحرین سازمان ملل عربستان سعودی قطر مصر بحران قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر