کد خبر: 508188 A

سخنگوی وزارت خارجه روسیه:

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد تروریست‌ها در پی تدارک حمله شیمیایی در سوریه برای تحریک ایالات متحده آمریکا جهت حمله به سوریه هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد تروریست‌ها در سوریه به دنبال انجام یک حمله شیمیایی هستند که زمینه لازم برای حمله ایالات متحده آمریکا به سوریه و علیه دولت «بشار اسد» را فراهم سازند. 

ماریا زاخارووا تاکید کرد اطلاعات موجود نشان‌دهنده این امر است که ترویست‌ها در سوریه در صدد هستند با استفاده از مواد سمی شیمیایی این حمله را ترتیب داده و آنرا به نیروهای دولتی سوریه نسبت دهند. 

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه افزود مسکو از روند مذاکرات آستانه راضی است و ادامه آتش بس در سوریه باعث به نتیجه رسیدن مذاکرات صلح ژنو را فراهم خواهد کرد. 

وی با اشاره با انتقال بسیاری از عناصر و تجهیزات گروه تروریستی داعش از شهر «رقه» به شهر «دیرالزور» افزود به رغم اینکه آمریکا اعلام کرده است رقه کاملاً به محاصره نیروهای تحت حمایت این کشور درآمده است، وضعیت این نقل و انتقالات آن‌هم در برابر دیدگان نیروهای ائتلاف نشان از تبانی آمریکا و همپیمانانش با تروریست‌ها دارد.

ایالات متحده آمریکا سوریه ماریا زاخارووا گروه تروریستی داعش سخنگوی وزارت خارجه روسیه تروریست ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر