کد خبر: 508554 A

وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد که به دنبال حمله سایبری به نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور، در حال یاری‌رسانی به شرکت‌های تولید و توزیع برق برای مواجهه با پیامدهای این حمله است.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، بنا بر اعلام وزارت انرژی آمریکا، حمله سایبری اخیر هکر‌ها تاثیری بر تولید و توزیع شبکه برق نگذاشته است. پیش از این برخی گزارش‌ها حکایت از هشدار وزارت امنیت داخلی و پلیس فدرال ایالات متحده در روز ۲۸ ژوئن (هفتم تیر) به شرکت‌های صنعتی در ارتباط با حمله سایبری به نیروگاه‌های اتمی و زیرساخت‌های شبکه برق‌رسانی داشت.

براساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت انرژی آمریکا در روز جمعه به نظر می‌رسد تاثیر حمله سایبری به شبکه‌های اداری و تجاری بخش برق محدود می‌شود.

در گزارش مشترک وزارت انرژی و پلیس فدرال آمریکا اشاره‌ای به هویت عاملان حمله سایبری به شرکت‌های برق و نیروگاه‌های اتمی نشده است. مقام‌های آمریکایی در توصیف این حمله سایبری از واژه‌های «پیشرفته و سرسختانه» استفاده کرده‌اند.

پیش از تائید حمله سایبری توسط وزارت انرژی آمریکا شبکه بلومبرگ در گزارشی تاسیسات هسته‌ای «وولف کریک» در ایالت کانزاس را یکی از دستکم ۱۲ نیروگاهی معرفی کرده بود که مورد حمله سایبری قرار گرفته‌اند.

 

حمله سایبری نیروگاه اتمی آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر