کد خبر: 511645 A

راهپیمایی اعتراض‌آمیز مردم اردن علیه اسرائیل، دیدار وزرای خارجه عربستان و قطر، درگیری میان شهروندان فلسطینی و نظامیان اسرائیلی در اطراف مسجد‌الاقصی، دستگیری ۲۵۰ نفر از عناصر داعش در موصل، جان‌باختن بیش از هزار و ۷۷۰ نفر بر اثر وبا در یمن، اعدام ۱۲ نفر از سرکردگان گروه تروریستی داعش به جرم تلاش برای فرار، فروریختن قسمت‌هایی از ورزشگاهی در سنگال و راه‌اندازی مجدد فرودگاه بنغازی از مهم‌ترین رویدادهای جهان در ۱۲ ساعت گذشته به شمار می‌رود.

به گزارش ایلنا، صد‌ها نفر از مردم اردن با برگزاری تظاهرات ضد صهیونیستی اقدام این رژیم در بستن مسجد الاقصی و جلوگیری از ورود نمازگزاران به این مسجد را محکوم کردند. 

- «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه عصر روز گذشته –شنبه- در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی در ریاض اعلام کرد حل بحران قطر باید میان کشورهای عربی خلیج فارس صورت گیرد. 

-جوانان فلسطینی روز گذشته –شنبه- با نظامیان صهیونیستی برای ورود به مسجدالاقصی درگیر شدند. 

-فرماندهی ستاد مشترک عملیات عراق اعلام کرد که ۲۵۰ نفر از عناصر داعش را که در تونل‌های حفر شده توسط عناصر این گروه تروریستی در موصل مخفی شده بودند، دستگیر کردند. 

-سازمان بهداشت جهانی در تازه‌ترین آمار خود از قربانیان وبا در یمن اعلام کرد که تاکنون یک هزار و ۷۷۰ شهروند یمنی براثر ابتلا به بیماری وبا جان خود را از دست داده‌اند. 

-گروه تروریستی داعش ۱۲ نفر از سرکردگان خود که قصد فرار از شهر «تلعفر» واقع در شمال غرب موصل را داشتند، اعدام کرد. 

-در پی فروریختن بخشی از دیوار ورزشگاهی در شهر «داکار» پایتخت سنگال در پایان یک بازی فوتبال باشگاهی این کشور، دست کم هشت نفر کشته و ۴۹ نفر دیگر نیز زخمی شدند. 

-فرودگاه شهر بنغازی لیبی پس از سه سال تعطیلی بار دیگر کار خود را از سر گرفت و پرواز‌ها در این فرودگاه به حالت طبیعی بازگشته است.

 

مهمترین رویدادهای جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر