کد خبر: 511913 A

وزیر خارجه استرالیا در یک گفت‌وگوی تلویزیونی از اظهارات رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در خصوص همسر رئیس‌جمهوری فرانسه انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «جولی بیشاپ»، وزیر خارجه استرالیا اظهار نظر «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا درباره «بریژیت ماکرون»، همسر «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه را مورد انتقاد قرار داد. 

بیشاپ در این مصاحبه تصریح کرد: «پرسشی که برای من مطرح شده این است که آیا بریژیت ماکرون نیز می‌توانست چنین اظهار نظری در خصوص دونالد ترامپ انجام دهد»؟ 

وزیر خارجه استرالیا خاطرنشان کرد که سخنان ترامپ باعث شگفتی او شده است و تصریح کرد که به نظر من جالب است که فردی چنین اظهار نظری انجام دهد. 

ترامپ روز پنج‌شنبه گذشته با جمله «خانم بریژیت خوب به نظر می‌رسد» به تمجید از ظاهر همسر رئیس‌جمهوری فرانسه پرداخته بود. 

ترامپ، روز پنجشنبه و در ضیافت شامی که به افتخار وی برگزار شده بود، با اشاره به ظاهر بانوی اول فرانسه دو مرتبه در خطاب به او و ماکرون گفت: «خانم بریژیت خوب به نظر می‌رسد». 

این انتقاد‌ها در شرایطی مطرح می‌شود که رئیس‌جمهوری آمریکا در ماه ژانویه و در میانه یک‌ گفت‌وگوی تلفنی با «مالکوم ترنبول» که قرار بود یک ساعت به طول بیانجامد، پس از گذشت ۲۵ دقیقه از آغاز این مکالمه تلفن را قطع کرد. 

همچنین با انتشار یک فایل صوتی، صحبت‌های مالکولم که در آن به تمسخر ترامپ در یک جمع دوستانه دست زده بود نیز فاش شد.

 

دونالد ترامپ امانوئل ماکرون انتقاد وزیر خارجه استرالیا اظهار نظر ترامپ درباره همسر ماکرون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر