کد خبر: 514396 A

برخی کشورهای عربی از شناسایی هویت اتباع تروریست خود در لیبی و تحویل اجساد آنها خودداری می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مقام‌های محلی اعلام کردند که با گذشت هفت ماه از اخراج داعش در شهر سرت در شمال لیبی، همچنان اجساد صدها نفر از عناصر این گروه تروریستی در سردخانه‌ها برای تعیین تکلیف آنها نگهداری می‌شوند.

نیروهای امنیتی لیبی در ماه دسامبر گذشته داعش را از سرت بیرون راندند و اجساد صدها عنصر آن را به شهر مصراته در غرب سرت منتقل کردند.

یکی از اعضای کمیته مبارزه با جرایم سازمان‌یافته در مصراته در این‌باره گفت: «تیم ما اجساد صدها داعشی را جمع‌آوری کرده‌اند. این مهم‌ترین مرحله از روند شناسایی هویت این تروریست‌ها است و به منظور تهیه پرونده، عکس‌برداری و نمونه‌برداری از دی‌ان‌ان، این اجساد به سردخانه‌ها منتقل شده‌اند.»

کمیته مبارزه با جرایم سازمان‌یافته اعلام کرد که در انتظار دریافت دستور دادستانی کل برای تعیین تکلیف اجساد داعشی‌هاست؛ چرا که مذاکره دادستانی کل با کشورهای مختلف برای انتقال این اجساد به کشورهای‌هان هنوز نهایی نشده است.

 شمار زیادی از عناصر داعش در لیبی را اتباع کشورهای عربی و آفریقایی تشکیل می‌دهد و بازگرداندن اجساد این تروریست‌های کشته‌شده در لیبی به کشورهای‌شان به راحتی ممکن نیست؛ زیرا این کشورها از جمله تونس، سودان و مصر از اعلام تعداد دقیق اتباع خود، که در خارج به اقدامات جنایتکارانه دست می‌زنند، خودداری می‌کنند.   

لیبی سرت اجساد داعشی‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر