کد خبر: 518257 A

رئیس جمهور چین:

رئیس‌جمهوری چین تصریح کرد که این کشور حاکمیت خود را به هیچ وجه در معرض سازش قرار نمی‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «شی جین پینگ‌» رئیس‌جمهوری چین امروز –سه‌شنبه- و در خلال مراسم نودمین سالگرد تشکیل ارتش چین اعلام کرد ما دوستدار صلح هستیم ولی در خصوص حاکمیت چین سازش نخواهیم کرد. 

گسترش حضور نظامی چین در عرصه‌های مختلف بین‌المللی و همچنین اختلافات با برخی از کشور‌ها در آب‌های شرقی‌ و جنوبی چین و همچنین طرح‌های این کشور برای توسعه و مدرن کردن ارتش باعث افزایش نگرانی میان کشورهای مختلف جهان شده است. 

همچنین پس از پیروزی «تسای اینگ‌ون» در انتخابات سال گذشته میلادی در تایوان باعث تیره‌تر شدن روابط چین و تایوان شده است. چین تایوان را جزئی از خاک خود می‌داند و قصد دارد به هر نحو ممکن کنترل این منطقه را به دست بگیرد. 

رئیس‌جمهوری چین ادامه داد که انگیزه‌های چین صلح‌آمیز است ولی در عین حال نه به هیچ کشوری باج می‌دهد و نه از کشوری هراس دارد. 

شی ‌جین‌پینگ خاطرنشان کرد که مردم چین دوستدار صلح و آرامش بوده و هرگز به دنبال تجاوز به کشور دیگری نیستند اما باید تاکید کرد که تمامی کسانی که قصد اشغال خاک چین را داشته باشند، شکست خواهند خورد.

وی اضافه کرد که ما هیچ‌گاه به هیچ شخص، سازمان یا حزب سیاسی این اجازه را نمی‌دهیم که بخشی از خاک چین را از این کشور جدا کند. 

رئیس‌جمهوری چین همچنین با اشاره به قدرت ارتش این کشور تصریح کرد که این ارتش پس از پنج سال کار مداوم قدرت خود را به شدت افزایش داده است. 

برخی منابع اعلام کرده‌اند به احتمال فراوان در کنگره پاییزی حزب کمونیست چین مقام‌های ارشد ارتش تغییر کنند.

 

رئیس جمهور چین شی جین‌پینگ ارتش چین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر