کد خبر: 518285 A

پارلمان پاکستان امروز با تشکیل جلسه‌‌ای، نخست‌وزیر جدید را انتخاب خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، پس از چهار روز از رد صلاحیت «نواز شریف» برای ادامه تصدی پست نخست‌وزیری، پارلمان پاکستان امروز -سه‌شنبه- با برگزاری جلسه‌ای نخست‌وزیر جدید این کشور را انتخاب خواهد کرد.

حزب مسلم لیگ پاکستان شاخه نواز که اکثریت پارلمان را در اختیار دارد «شاهد خاقان عباسی»، از افراد نزدیک به نخست وزیر رد صلاحیت شده پاکستان را به عنوان نامزد این حزب برای تصدی پست نخست‌وزیر معرفی کرده است.

وی تا زمانی که «شهباز شریف» سروزیر ایالت پنجاب و برادر نواز شریف به پارلمان راه پیدا کرده و نماینده شود، به عنوان نخست‌وزیر فعالیت خواهد کرد.

با توجه به اینکه حزب مسلم لیگ شاخه نواز اکثریت پارلمان را در اختیار دارد به نظر نمی‌رسد نامزدی که از سوی مخالفان دولت معرفی شود بتواند در مقابل عباسی به پیروزی دست یابد.

حزب مسلم لیگ شاخه نواز ۱۱۸ کرسی از مجموع ۳۴۲ کرسی پارلمان را در اختیار دارد و انتظار می‌رود با احتساب رأی احزاب متحد مسلم لیگ شاخه نواز، عباسی ۲۱۴ رأی اخذ کند.

دیوان عالی پاکستان روز جمعه گذشته نواز شریف را فاقد صلاحیت برای ادامه پست نخست‌وزیر دانست. اتهام‌هایی مانند پول‌شویی، فساد مالی، دارایی‌های نامتعارف و عدم اعلام آن به کمیسیون انتخابات به نواز شریف وارد شده است.

مسلم لیگ سعی دارد با درخواست برای برگزاری دادگاه تجدید نظر این حکم را لغو کند.

پرونده دادخواست علیه نواز شریف توسط «عمران خان» رهبر جنبش انصاف که بزرگ‌ترین حزب مخالف دولت و همچنین حزب جماعت اسلامی پاکستان به شدت مورد پی‌گیری بود.

نواز شریف شاهد خاقان عباسی پارلمان پاکستان حزب مسلم لیگ شاخه نواز نخست وزیر جدید پاکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر