کد خبر: 518497 A

نیامده باید شال و کلاه کرده و بروند. شتاب اخراج مقام‌های ارشد در دولت «دونالد ترامپ» به حدی است که در تصور کسی نمی‌گنجد. ظرف ۷ ماه، افراد زیادی در کاخ سفید طعم اخراج را چشیده‌اند.

به گزارش ایلنا، «مایکل فلین» نخستن قربانی سیاسی کاخ سفید بود. فلین مشاور امنیت ملی دولت ترامپ بود. او در ماه فوریه و پس از فاش شدن تماس او با سفیر روسیه در واشنگتن، ناگزیر به کناره‌گیری شد. گفته می‌شود که فلین در گفت‌وگوی خود با سفیر روسیه در آمریکا به رویکرد متفاوت ترامپ نسبت به تحریم‌های روسیه اشاره کرده بود. 

38946152_303

دونالد ترامپ «جیمز کومی» رئیس اف‌بی‌آی را برکنار کرد. بهانه اخراج کومی از ریاست پلیس فدرال آمریکا از سوی دولت ترامپ نحوه برخورد اف‌بی‌آی با ماجرای ایمیل‌های «هیلاری کلینتون» بود. حال آنکه بسیاری معتقدند که توجه کومی به مسائل پشت پرده تماس‌های تیم انتخاباتی ترامپ با مقامات روسی جلب شده بود. یکی از موضوعات مورد تحقیق کومی، رابطه غیرقانونی مایکل فلین، مشاور امنیت ملی ترامپ با مقام‌های روسی بود.

39165069_303

«مایکل دوبکه» مدیر پیشین ارتباطات کاخ سفید بود. دوبکه در ماه مه ناگزیر شد از مسئولیت خود کناره‌گیری کند. گفته می‌شود که در ارتباط با جنجال‌های ناشی از دخالت‌های احتمالی روسیه در کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، دوبکه ضعیف عمل کرده است. اما برکناری دوبکه نیز به جنجال‌های ناشی از روابط پنهان تیم انتخاباتی ترامپ با مقامات امنیتی و سیاسی روسیه خاتمه نداد.

39902335_303

«شان اسپایسر» نه با رسانه‌ها رابطه خوبی داشت و نه با رئیس‌جمهور این کشور، دونالد ترامپ. اسپایسر سخنگوی کاخ سفید بود. مخالفت او با انتخاب «آنتونی اسکاراموچی» باعث شد تا او نیز ناگزیر به استعفا شود. به این ترتیب، اسکاراموچی پیش از آنکه خود نیز از کار برکنار شود، باعث کناره‌گیری و اخراج شماری از مسئولان کاخ سفید شده بود. 

39798127_303

مخالفت‌هایش با مدیر ارتباطات کاخ سفید، آنتونی اسکاراموچی عاقبت باعث اخراج او شد. «راینس پریبس» رئیس دفتر کارکنان و شاغلین کاخ سفید بود. جالب اینجاست که چندی پس از آن، اسکاراموچی نیز از کار برکنار شد. وظیفه ریاست بر کارکنان و شاغلین کاخ سفید حال برعهده جان کلی است و جان کلی همان کسی است که گفته می‌شود باعث اخراج اسکاراموچی شده است.

36379530_303

«والتر شاب» مدیر دفتر ملاحظات اخلاقی دولت آمریکا بود. او در دوره زمامداری اوباما نیز وظیفه سرپرستی این اداره را برعهده داشت. عدم توافق با سیاست‌ها و رویکرد دولت ترامپ و به‌ویژه اعتراض او نسبت به ناشفاف بودن منابع مالی دونالد ترامپ منجر به کناره‌گیری او شد. شاب در ۱۹ ژوئیه ناگزیر شد کناره‌گیری کند. وظیفه این دفتر مانع شدن از سودجویی‌های غیرقانونی اعضای دولت آمریکا.

39902319_303

آخرین قربانی کاخ سفید، آنتونی اسکاراموچی بود. دوره فعالیت او در کاخ سفید تنها ده روز طول کشید. اسکاراموچی پیش از آنکه به مقام مدیریت ارتباطات کاخ سفید برسد، در بازار بورس نیویورک فعالیت داشت. این پست از ماه مه و پس از اخراج مایکل دوبکه خالی بود تا اینکه ده روز پیش ترامپ اسکاراموچی را مامور این وظیفه کرد. ماموریتی که خیلی زود به پایان رسید. اظهارات توهین‌آمیز اسکاراموچی باعث برکناری او شد.

39867271_303

 

جیمز کومی دونالد ترامپ مایکل فلین شان اسپایسر مایکل دوبکه آنتونی اسکاراموچی راینس پریبس والتر شاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر