کد خبر: 520481 A

محمد مرسی:

رئیس‌جمهوری پیشین مصر که از طریق کودتای نظامی از کار برکنار شد، به همراه ۲۱ متهم دیگر برای محاکمه مجدد در پرونده «جاسوسی برای حماس» به دادگاه تجدیدنظر قاهره آورده شد.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «محمد مرسی» در این دادگاه اظهار داشت که به علت اینکه هنوز  رئیس‌جمهوری قانونی مصر هستم، محاکمه‌ام در دادگاه‌های عمومی صحیح نیست.

مرسی افزود: «طبق قانون اساسی مصر، دادرسی روسای جمهور باید به روش خاصی انجام شود. بنابراین هرچند برای دادگاه احترام قائلم، ولی آن‌ها مجاز به این کار نیستند و اختیارات لازم را ندارند».

بر اساس این گزارش، دادگاه تجدید نظر مصر برای مرسی در مورد پرونده جاسوسی برای حماس حکم ۲۵ سال حبس ابد صادره را لغو کرده است. این دادگاه همچنین احکام صادره در خصوص ۲۱ نفر دیگر به اعدام و حبس ابد را نیز لغو کرده است.

پیش از این دادگاه جنایی قاهره در سال ۲۰۱۵ محمد مرسی و تعدادی از رهبران اخوان المسلمین را به اتهام «جاسوسی برای حماس» به ۲۵ سال حبس محکوم کرده است.

دادستانی قاهره این افراد را متهم به ارائه اطلاعات به ایران، حماس، حزب‌الله و برنامه‌ریزی برای اقدام‌های تروریستی در خاک مصر متهم کرده، ولی این اتهام‌ها توسط متهمان تکذیب شده است.

 

 

محمد مرسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر