کد خبر: 520617 A

پیونگ‌یانگ:

کره‌شمالی در واکنش به تحریم‌ تازه شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه این کشور، آمریکا را تهدید کرده است که بهای سنگینی بابت نقش‌آفرینی در اعمال این تحریم‌ها، خواهد پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای‌نیوز، کره‌شمالی، امروز- دوشنبه- آمریکا را تهدید کرد که به دلیل نقش‌آفرینی در دور جدید تحریم‌های شورای امنیت علیه پیونگ‌یانگ، «بهای جنایتش» را خواهد پرداخت.

دولت کره‌شمالی در بیانیه‌ای که خبرگزاری رسمی این کشور آن را منتشر کرده، بر موضع قبلی پیونگ‌یانگ درخصوص برنامه هسته‌ای‌اش تأکید کرده است و متذکر شده است تا زمانی‌که ایالات متحده سیاست خصمانه خود علیه کره‌شمالی را ادامه می‌دهد، این کشور هرگز وارد مذاکره درباره برنامه هسته‌ای خود نخواهد شد.

کره‌شمالی خاطرنشان کرد، تحریم‌های اخیر شورای امنیت «تجاوزی شدید علیه حاکمیت ما» محسوب می‌شود و «ما در سایه تهدیدهای مستمر آمریکا، (برنامه‌های) بازندارنده هسته‌ای که در جهت دفاع از خودمان است را روی میز مذاکرات قرار نمی‌دهیم.»

 

 

شورای امنیت سازمان ملل متحد، آزمایش‌های مربوط به موشک‌های بالستیک و آزمایش‌های نظامی اتمی از سوی کره شمالی را منع کرده‌است. در تازه‌ترین قطعنامه صادر شده، بدون مخالفت مسکو و پکن، تحریم‌های شدیدی علیه پیونگ‌یانگ وضع شده‌است.

روز گذشته سخنگوی کاخ سفید گفت رئیس‌جمهوری آمریکا از تصویب قطعنامه برای افزایش تحریم‌ها ستایش کرده و همکاری روسیه و چین در دستیابی به آن را مورد تقدیر قرار داده‌ است.

دولت آمریکا تحریم کره‌شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر