کد خبر: 520717 A

شبکه الجزیره توقف پخش‌ برنامه‌های خود در اراضی اشغالی و همچنین بسته شدن دفتر این شبکه در قدس اشغالی توسط اسرائیل را محکوم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، شبکه الجزیره امروز –دوشنبه- اقدام رژیم صهیونیستی در توقف پخش برنامه‌های این شبکه و همچنین بسته شدن دفتر این شبکه در شهر قدس اشغالی را محکوم کرد. 

الجزیره این اقدام رژیم صهیونیستی را غیر دموکراتیک خواند و تاکید کرد که علیه این تصمیم اسرائیل اقدام قانونی انجام خواهد داد. 

این شبکه قطری با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «این تصمیم آن هم توسط رژیمی که خود را دموکرات‌ترین دولت خاورمیانه می‌داند، محکوم است. »

الجزیره تاکید کرد که اقدام‌های قضایی مقتضی در رابطه با رویدادهایی که ممکن است در پی این اقدام رژیم صهیونیستی به وقوع بپیوندد را انجام خواهد داد. 

 «مروان بیسارا»، تحلیلگر ارشد سیاسی الجزیره، این اقدام اسرائیل را در راستای تبعیت از دیکتاتورهای عرب تلقی کرد و افزود این دیکتاتوری‌ها به اسرائیل دیکته می‌کنند که چه برخوردی با مطبوعات و رسانه‌ها داشته و اسرائیل نیز خط‌مشی خود را از این دیکتاتوری‌ها می‌گیرد. 

 «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌ صهیونیستی روز گذشته به فاصله چند ساعت از تعطیلی شبکه الجزیره در اراضی اشغالی از اقدام «ایوب قرا» وزیر ارتباطات این رژیم در متوقف کردن پخش‌ برنامه‌های این شبکه تشکر کرد. 

وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که پخش برنامه‌های شبکه الجزیره در قطر متوقف شده است. 

وی تصریح کرد که این اقدام در راستای بحران دیپلماتیک پیش‌آمده میان قطر و برخی از کشورهای عربی بوده و وزارت ارتباطات اسرائیل تصمیم گرفته است تا به درخواست این کشور‌ها مجوز پخش برنامه‌های این شبکه را از ماهواره‌ها بگیرد و از همین رو پخش برنامه‌های این شبکه از روز یکشنبه متوقف خواهد شد. 

ایوب قرا تاکید کرد که رژیم‌صهیونیستی خواستار رسیدن به روابطی مسالمت آمیز و شراکت اقتصادی با این دولت‌ها است. 

وی همچنین از وزارت امنیت داخلی اسرائیل نیز خواسته است تا دفتر این شبکه که در شهر قدس اشغالی قرار دارد را تعطیل کند. 

وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی در همین راستا با تاکید بر اینکه بستن دفتر این شبکه در اراضی اشغالی نیاز به حکم قضایی دارد، مدعی شد که شبکه الجزیره از تروریسم حمایت می‌کند. 

در همین راستا وی با ارسال نامه‌ای به مدیر دفتر روزنامه‌نگاران و خبرنگاران در سرزمین‌های اشغالی از این نهاد خواسته است تا کارت‌ تمامی اعضای این شبکه در اراضی اشغالی را ضبط کند. 

پیش‌تر نیز نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی از وزیر ارتباطات این رژیم خواسته بود تا پخش شبکه الجزیره در اراضی اشغالی را متوقف و دفتر این شبکه در قدس را تعطیل کند.

 

بنیامین نتانیاهو اسرائیل الجزیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر