کد خبر: 521754 A

منابع خبری اعلام کردند کره‌شمالی که پیش‌تر اعلام کرده بود پایگاه‌های آمریکا در گوام را هدف موشک قرار می‌دهد، جزئیات حمله موشکی بالقوه به این جزیره را منتشر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، کره‌شمالی گزارشی منتشر کرده که در آن جزئیاتی در خصوص حمله احتمالی کره‌شمالی به جزیره گوام و پایگاه نظامی آمریکا در این جزیره ذکر شده است. 

خبرگزاری رسمی کره‌شمالی امروز –پنجشنبه- با انتشار این گزارش به تهدیدهای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا علیه کره‌شمالی اشاره کرده و افزود که این تهدید‌ها بی‌اهمیت است. 

روز گذشته و پس از آن که ترامپ در ادامه تهدیدهای خود علیه کره‌شمالی اعلام کرده بود که این کشور با آتش و خشم مواجه خواهد شد، پیونگ‌یانگ نیز در پاسخ اعلام کرده بود که پایگاه‌های نظامی آمریکا در جزیره گوام را هدف قرار خواهد داد. 

خبرگزاری رسمی کره‌شمالی در این طرح که قرار است در اواسط ماه آگوست به مقام‌های کره‌شمالی ارائه شود جزئیاتی درباره شلیک چهار موشک «هواسانگ ۱۲» است. 

بر اساس جزئیات مطرح شده این موشک‌ها از آسمان شهرهای شیمانه، هیروشیما و کویچی در ژاپن عبور کرده وپس از ۱۸ دقیقه پرواز و طی مسیری نزدیک به سه هزار ۳۰۰ کیلومتر در فاصله ۳۰ تا ۴۰ کیلومتری جزیره گوام به زمین خواهد نشست. 

هدف از پرتاب موشک‌ها هشدار به آمریکا و بازداشتن این کشور از هرگونه تجاوز به کره شمالی عنوان شده است.

 

کره شمالی آمریکا دونالد ترامپ حمله موشکی به گوام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر