کد خبر: 530442 A

سازمان جهانی مهاجرت اعلام کرد از آغاز موج جدید درگیری‌ها میان نیروهای دولتی و مسلمانان روهینگیایی۱۸ هزار و ۵۰۰ مسلمان روهینگیا به بنگلادش پناهنده شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، از آغاز موج جدید حملات نیروهای دولتی میانمار به مسلمانان روهینگیا در ایالت راخین در غرب میانمار دست‌کم ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر از این افراد به بنگلادش پناهنده شده‌اند.

بر این اساس در حال حاضر بنگلادش میزبان بیش از ۴۰۰ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا است که به دلیل حملات نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان تحت حمایت دولت میانمار، از کشور خود فرار کرده‌اند.

سازمان جهانی مهاجرت اعلام کرد از آغاز موج جدید خشونت‌ها در میانمار تنها در شش روز گذشته ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر از اقلیت‌های روهینگیا به بنگلادش مهاجرت کنند.

«کریس لام» سخنگوی سازمان جهانی مهاجرت در آسیا و اقیانوس آرام با اعلام این خبر افزود که به دست آوردن ارقام دقیق مشکل است چرا که بسیاری از افراد وارد شده به بنگلادش اسم و مشخصات خود را نزد مسئولان محلی به ثبت نرسانده‌اند.

بنگلادش اعلام کرده است روند پذیرش پناهندگان روهینگیایی را متوقف خواهد کرد و بر همین اساس تعدادی از افرادی که اخیرا وارد این کشور شده‌اند را اخراج کرده است.

لام همچنین اضافه کرد ما می‌دانیم که تعداد زیادی از این پناهجویان در نقاط مرزی متوقف می‌شوند اما از تعداد دقیق این افراد نیز اطلاعی نداریم.

میانمار بنگلادش مسلمانان روهینگیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر