کد خبر: 533079 A

ترامپ:

رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید، آمریکا اقدامات کره‌شمالی را تحمل نخواهد کرد ولی اقدام نظامی علیه پیونگ‌یانگ گزینه اول واشنگتن نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، چهارشنبه هشدار داده است که ایالات متحده اقدامات کره‌شمالی را تحمل نخواهد کرد. وی با این حال گفته است که اقدام نظامی علیه پیونگ‌یانگ «گزینه اول» آمریکا نیست.

کاخ سفید می‌گوید، دونالد ترامپ، روز چهارشنبه با «شی جین پینگ» رئیس‌جمهوری چین درخصوص بحران کره‌شمالی تلفنی گفت‌وگو کرده است.

دونالد ترامپ در خصوص گفت‌وگوی خود با رئیس‌جمهوری چین به خبرنگاران گفته است: «رئیس‌جمهور شی علاقه‌مند است تا درخصوص کره‌شمالی کاری بکند، اما باید دید که او قادر است اقدامی در این زمینه انجام بدهد یا نه.»

مذاکرات رهبران آمریکا و چین در این زمینه بسیار مهم است چون نقش دولت چین در تصویب قطعنامه‌های شدیدتر در شورای امنیت علیه کره شمالی و همینطور قطع صادرات انرژی به آن کشور تعیین کننده است.

رئیس‌جمهوری چین در مذاکرات با دونالد ترامپ گفته است که پکن به غیرهسته‌ای نگاه داشتن شبه‌جزیره کره وفادار است. اما وی تاکید کرد که راه حل برای بحران کره‌شمالی باید صلح‌آمیز و دیپلماتیک باشد.

دونالد ترامپ همچنین در جریان تماس‌های تلفنی با رهبران کشورهای بریتانیا و استرالیا بر مخالفت خود با مذاکره با رژیم کره‌شمالی تاکید کرد.

کره‌شمالی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا اقدام نظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر