کد خبر: 533197 A

فیسبوک:

شرکت فیسبوک از احتمال دست داشتن روسیه در تبلیغات سیاسی در آمریکا خبر داده است.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، «الکس استاموس» رئیس بخش امنیتی این شرکت در مطلبی در وبلاگ خود نوشته است که بررسی‌هایی که انجام گرفته به «کشف عملیاتی» منجر شده که نشان می‌دهد امکان دارد روسیه مبلغ ۱۰۰ هزار دلار را برای «تبلیغات تفرقه‌افکنانه سیاسی و اجتماعی» در آمریکا هزینه کرده باشد. این عملیات حدود دو سال تا ماه می سال جاری ادامه داشت.

بنا بر اعلام این شرکت، در این مدت سه هزار مورد تبلیغات و ٤٧٠ حساب و صفحه «غیرواقعی» به پخش مطالبی در زمینه‌های مختلف از جمله مهاجرت، روابط نژادی و حقوق همجنسگرایان اختصاص یافت که حاوی دیدگاه‌هایی در راستای قطبی کردن افکار عمومی در جامعه آمریکا بود.

همچنین ۵۰ هزار دلار دیگر نیز برای توزیع دو هزار و ۲۰۰ مورد تبلیغات «بالقوه سیاسی» هزینه شد که به گفته فیسبوک، احتمالا روسیه آن را تامین کرد. مدارک ارائه شده توسط فیسبوک شامل نسخه مطالب تبلیغی و اطلاعاتی درباره سفارش‌دهندگان و منابع این تبلیغات است.

قوانین انتخاباتی ایالات متحده شهروندان و نهادهای خارجی را از پرداخت پول برای حمایت آشکار از نامزدهای انتخاباتی خاص یا مخالفت با آنان منع کرده است. در عین حال، خارجی‌ها اجازه دارند از تبلیغاتی حمایت مالی کنند که مشخصا حاوی ذکر نام نامزد انتخاباتی خاصی است اما صراحتا خواستار پیروزی یا شکست او در انتخابات نمی‌شود.

 

 

انتخابات آمریکا شرکت فیسبوک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر