کد خبر: 535940 A

در واکنش به پنجشنبه خونین عراق؛

در پی دو حادثه تروریستی استان «ذی قار» عراق، با صدور پیامی خواستار مجازات عاملان این ضایعه دردناک شد.

به گزارش ایلنا، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء به دو حادثه تروریستی در شهر «الناصریة» واقع در استان «ذی قار» عراق توسط داعش که منجر به شهادت و جراحت بیش از ۱۷۰ نفر (و شماری از زائران ایرانی) شد؛ واکنش نشان داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین «أکرم الکعبی» در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این ضایعه دردناک، مردم شهر ناصریه را «مبارزان فراموش نشدنی در مقابله با اشغالگران آمریکایی» توصیف کرد.

وی با بیان اینکه «سیاستمداران داعشی، پشت پرده همه شرارت‌ها هستند»، تصریح کرد: نباید از این حادثه دردناک بدون مجازات مسببان آن گذشت.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء خاطرنشان کرد: اینگونه حوادث ما را بر «ادامه عملیات آزادی مناطق عراق»، «تعقیب تکفیری‌های کوردل» و «گروهک‌های مخفی، پشتیبانان و دوستان آنان» مصمم‌تر می‌کند.

بر پایه این خبر، متن کامل پیام شیخ اکرم الکعبی به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

انا لله وانا الیه راجعون

«وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ»

 

به ملت غیور عراق و خانواده‌ شهدایی که در شهر «الناصریة» شهر جهاد و مجاهدین، در این حادثه دردناک و ددمنشانه به شهادت رسیدند، تسلیت می‌گویم.

جوانان این شهر نقش بزرگی در دفاع از مقدسات، تمامیت ارضی و وحدت عراق ایفا کردند، چراکه مردم شهر الناصریة در مبارزه با اشغالگران آمریکایی درس فراموش نشدنی به آنها دادند.

آنان همچنین تعداد زیادی از فرزندان خود را برای آزادی مناطق اشغال شده توسط داعش به جبهه‌های جنگ گسیل داشتند و دلاوری‌ها، مبارزات و حمله‌های آنان حتی دشمنان را متحیر کرد.

نباید از این حادثه دردناک بدون مجازات مسببان آن گذشت و اینگونه حوادث ما را بر «ادامه عملیات آزادی مناطق عراق»، «تعقیب تکفیری‌های کوردل» و «گروهک‌های مخفی، پشتیبانان و دوستان آنان» مصمم‌تر می‌کند.

ما تا آزادی همه شهرهای اشغالی و اخراج سیاستمداران داعشی که پشت پرده همه شرارت‌ها هستند؛ آرام نخواهیم گرفت.

 

شیخ اکرم الکعبی

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء

عراق شیخ اکرم الکعبی حادثه تروریستی دبیر کل نجبای عراق ناصریه ذی قار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر