کد خبر: 536140 A

بنگلادش با هشدار به میانمار درباره بحران پناهندگان و نقض حریم هوایی این کشور تهدید کرد که این اقدام‌های تحریک‌آمیز پیامدهای بدی دربر خواهد داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، بنگلادش با متهم کردن میانمار به نقض حریم هوایی خود و هشدار درباره وضعیت پناهندگان روهینگیا، میانمار را تهدید کرد که این گونه اقدام‌های تحریک‌آمیز پیامدهای بدی دربرخواهد داشت.

بنگلادش اعلام کرد که اقدام‌های میانمار می‌تواند روابط میان دو کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

تاکنون نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا از غرب میانمار خود را به بنگلادش رسانده‌اند.

دولت بنگلادش تصریح کرد که تاکنون بالگردهای میانمار سه بار و در تاریخ‌های دهم، دوازدهم و چهاردهم فوریه حریم هوایی بنگلادش را نقض کرده‌اند و علاوه بر آن هواپیماهای بدون سرنشین این کشور نیز بارها دست به اقدام‌های مشابهی زده‌اند.

بر همین اساس یکی از مقام‌های سفارت میانمار در داکا به وزارت خارجه بنگلادش فراخوانده شده و مراتب اعتراض بنگلادش به این اقدام‌های میانمار به وی ابلاغ شد.

بنگلادش ضمن ابراز نگرانی از وقوع چنین اقدام‌هایی خواستار اقدام‌های فوری و تدابیر لازم برای عدم تکرار چنین وقایعی شده است.

«زاو هتای» سخنگوی دولت میانمار اعلام کرد که در مورد حوادثی که در پی آن بنگلادش اقدام به اعتراض کرده که اطلاعی در این زمینه ندارد و دولت میانمار به بررسی این موارد خواهد پرداخت.

وی تاکید کرد: «در حال حاضر دو کشور با بحران پناهندگان روبه‌رو هستند که باید با درک متقابل همکاری خوبی با یکدیگر انجام دهند.»

میانمار بنگلادش مسلمانان روهینگیا نقض حریم هوایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر