کد خبر: 537640 A

ماکرون:

رییس‌جمهوری فرانسه در مجمع عمومی سازمان ملل با حمایت از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ ، کنار گذاشتن آن را اشتباه بزرگی دانست.

به گزارش ایلنا، «امانوئل ماکرون» رییس‌جمهوری فرانسه در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد بار دیگر از برجام و دستاورد‌های آن حمایت کرد.

ماکرون اعلام کرد: «کنار گذاشتن توافق هسته‌ای ایران اشتباه بزرگی است، آن هم زمانی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران را تایید می‌کند.»

وی همچنین بر اهمیت توافق آب و هوایی پاریس تاکید کرده و گفت: «به تصمیم آمریکا برای خروج از این توافق احترام می‌گذاریم، اما درب‌ها هماره به روی واشنگتن برای پیوستن به جامعه جهانی در مبارزه علیه گرمایش کره‌ زمین، باز است.»

رییس‌جمهوری فرانسه تاکید کرد تمام تلاش خود را برای برقراری صلح در لیبی و آتش‌بس واقعی در اوکراین به همراه متحد اصلی خود، آلمان، انجام می‌دهد.

ماکرون ادامه داد : «پیونگ‌یانگ از خط قرمز‌ها عبور کرده و این خطری برای همه ماست. وظیفه ما، پیدا کردن راه‌حل سیاسی است و فرانسه هرگونه مداخله نظامی را رد می‌کند. »

وی بار دیگر با اشاره به دستاورد‌های توافق هسته‌ای ایران گفت: «به دلیل مذاکره بود که ما تونستیم مساله هسته‌ای ایران را حل کنیم و همین راه‌حل برای کره‌شمالی هم وجود دارد.»

ماکرون تاکید کرد : «هدف فرانسه جهانی نگاه کردن به مسائل است نه اینکه تنها به کشور‌های خودمان و منطقه خودمان توجه کنیم.»

امانوئل ماکرون توافق آب و هوایی پاریس کنار گذاشتن برجام اشتباه است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر