کد خبر: 538578 A

انتشار عکس جنجالی از پادشاه اسبق سعودی در کنار یکی از شخصیت‌های فیلم‌های جنگ ستارگان در کتاب تعلیمات اجتماعی و میهنی عربستان به جنجالی بزرگ در میان کاربران عرب‌ زبان رسانه‌های اجتماعی بدل شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، انتشار عکس ملک فیصل، سومین پادشاه خاندان سعودی در کنار «استاد جدای»، یکی از شخصیت‌های فیلم‌های جنگ ستارگان در کتاب تعلیمات اجتماعی و میهنی عربستان به جنجالی بزرگ در میان کاربران عرب‌ زبان رسانه‌های اجتماعی بدل شده است.

ماجرا از آنجا آغاز شد که همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در عربستان، دانش‌آموزان دوره متوسطه در کتاب درسی تعلیمات اجتماعی و میهنی خود با عکسی از ملک فیصل در سال ۱۹۴۵ در حال امضای متن منشور ملل متحد مواجه شدند؛ اما وزیر خارجه وقت و پادشاه آینده سعودی در این عکس تنها نیست؛ در کنار وی استاد جدای، کاراکتر محوری مجموعه فیلم‌های تخیلی جنگ ستارگان حضور دارد.

با این حال شماری از کاربران عرب‌زبان توییتر با خلق هشتگ #العیسى_یسیء_للملک_فیصل (عیسی چهره ملک فیصل را تباه می‌کند)، این ماجرا را مورد تمسخر قرار داده و یا حتی خواستار استعفای «احمد عیسی» وزیر آموزش سعودی شده‌اند.

 

61244a21a4

701558877c

ملک فیصل، فرزند سوم عبدالعزیز آل سعود، بنیانگذار خاندان سعودی در سال‌های ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۵ میلادی پادشاهی عربستان سعودی را در دست داشت. وی در زمان امضای منشور ملل متحد، وزیر خارجه سعودی بود. ملک فیصل در ۶۹ سالگی از سوی برادرزاده خود مورد سوءقصد قرار گرفت و جان باخت.

ملک‌ فیصل کتاب‌های درسی عربستان فیلم‌های جنگ ستارگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر