کد خبر: 541658 A

منابع خبری از حضور نخست‌وزیر برکنار شده پاکستان در دادگاه خبر دادند.

به گزارش ایلنا به نقل اکسپرس تریبیون، «نواز شریف» نخست‌وزیر برکنار شده پاکستان امروز –دوشنبه- در دادگاه رسیدگی به اتهامات خود حاضر شد.

در این دادگاه به سه پرونده درباره اتهامات نواز شریف رسیدگی شد.

دادستانی کل در این دادگاه خواستار تفهیم اتهام و صدور حکم حبس برای وی شده و در قسمتی از احکام صادره عدم اخذ تضمین برای آزادی نخست‌وزیر سابق پاکستان را خواستار شد که البته این درخواست با اعتراض «خواجه حارث» وکیل مدافع  نواز شریف مورد پذیرش دادگاه قرار نگرفت.

این دادگاه در پایان جلسه امروز نواز شریف را برای ادامه رسیدگی به اتهامات مطرح شده وی را برای روز نهم اکتبر مجددا احضار کرد.

نواز شریف پس از پایان دادرسی امروز راهی محل اقامت خود در لاهور شد.

وزارت کشور پاکستان نیز با تشدید تدابیر امنیتی در اطراف محل دادگاه دست‌کم هزار نفر از نیروهای پلیس، نیروهای ویژه و ضد شورش را در خارج محل دادرسی مستقر کرده و از ورود افراد متفرقه و همچنین «خواجه حارث» وکیل مدافع نواز شریف، «احسن اقبال» وزیر کشور و برخی دیگر از وزرای کابینه دولت پاکستان جلوگیری به عمل آمد.

پس از این اقدام با پی‌گیری‌های صورت گرفته این افراد وارد دادگاه شدند.

هیچ یک از اصحاب رسانه نیز اجازه حضور در صحن دادگاه را پیدا نکردند.

پیش از این نیز دادگاه، نواز شریف را برای رسیدگی به اتهاماتش فراخوانده بود که وی با عدم حضور در دادگاه و به بهانه سر زدن به همسر بیمار خود که در لندن تحت عمل جراحی سرطان حنجره قرار داشت، عازم بریتانیا شد.

پاکستان نواز شریف نخست وزیر برکنار شده پاکستان دادگاه رسیدگی به اتهامات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر