کد خبر: 545656 A

ترامپ:

رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به گزارشی در شبکه «ان‌بی‌سی» هشدار داده که اجازه پخش برنامه‌های این شبکه و شبکه‌هایی که به گفته او اخبار جعلی درباره‌اش منتشر می‌کنند را به چالش خواهد کشید.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، چهارشنبه گزارش شبکه «ان‌بی‌سی» درخصوص درخواست افزایش تسلیحات هسته‌ای این کشور را رد کرد.

دونالد ترامپ در کنفرانس خبری مشترک با «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا، گفت: «من هرگز درخصوص افزایش (تسلیحات) هسته‌ای بحث نکردم. من می‌خواستم آنها در بهترین وضعیت باشند. این یک خبر جعلی است که توسط شبکه ان‌بی‌سی منتشر شد.»

«ان‌بی‌سی» گزارش داده بود که دونالد ترامپ در نشستی با مقامات ارشد نظامی و سیاسی در ماه ژوئیه با نشان جدولی ازسطح توانمندی‌های اتمی آمریکا در دهه ۱۹۶۰، خواستار افزایش زرادخانه هسته‌ای آمریکا به آن سطح شده است.

این در حالی است که رئیس‌جمهوری آمریکا ضمن تکذیب این گزارش، گفته است: «ما به افزایش نیاز نداریم. اما من خواهان مدرنیزه کردن و بازسازی کامل آنها هستم.»

در همین زمینه، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا نیز گزارش شبکه «ان‌بی‌سی» را نادرست و غیر مسئولانه خوانده است.

دونالد ترامپ همچنین در توییتر خود به گزارش شبکه «ان‌بی‌سی» حمله کرده و هشدار داده است، درمقطعی می‌بایست اجازه پخش برنامه شبکه‌هایی را که اخبار جعلی منتشر می‌کنند، به چالش کشید.

ظرف یک هفته اخیر تنش بین رییس جمهوری آمریکا و شبکه «ان بی سی» بالا گرفته است.

این شبکه خبری در گزارشی پیشتر ادعا کرده بود که« مایک پنس» معاون ریاست‌جمهوری آمریکا، تابستان امسال مجبور شد «رکس تیلرسون» را قانع کند که از مقامش استعفا ندهد و وزیر خارجه آمریکا در این دیدار، دونالد ترامپ را «ابله» خطاب کرده است.

تیلرسون در واکنش به انتشار این گزارش گفت هرگز به استعفا فکر نکرده است. سپس سخنگوی وزیر خارجه آمریکا نیز تاکید کرد که تیلرسون هیچگاه چنین ادبیاتی استفاده نکرده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا تسلیحات هسته‌ای ان‌بی‌سی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر