کد خبر: 547644 A

پیونگ‌یانگ:

معاون نماینده کره‌شمالی در سازمان ملل متحد اعلام کرد، تا زمانی‌که آمریکا مجهز به تسلیحات هسته‌ای باشد، کره‌شمالی نیز درصدد گسترش این نوع تسلیحات است.

به گزارش ایلنا به نقل از نووستی، «کیم‌بینگ رن» معاون نماینده کره‌شمالی در سازمان ملل، روز گذشته در یک سخنرانی اعلام کرد که کشورش از ایده «خلع سلاح کامل هسته‌ای» حمایت می‌کند ولی تا زمانی‌که آمریکا این تسلیحات هسته‌ای را در اختیار داشته باشد، کره‌شمالی نیز درصدد است مجهز به این نوع تسلیحات باشد.

این دیپلمات آمریکایی تأکید کرد: «اوضاع در شبه‌جزیره کره، که توجه جامعه جهانی را معطوف خود کرده است، به مرحله‌ای وخیم رسیده است. وقوع جنگ هسته‌ای هر لحظه ممکن است.»

وی در همین راستا افزود: «تا زمانی‌که ایالات متحده به تهدیدها و باج‌گیری از کره‌شمالی با استفاده از سلاح‌های هسته‌ای ادامه می‌دهد و پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را رد می‌کند کره‌شمالی نیز به این پیمان نخواهد پیوست.»

کشور او، تنها کشور جهان است که از سال ۱۹۷۰ به این سو، از طرف ایالات متحده هدف «تهدید مستقیم و شدید اتمی» قرار گرفته‌است.

این دیپلمات کره شمالی موضع پیشین پیونگ‌یانگ را مجددا تکرار کرد و گفت که کشورش «حق دارد» به‌منظور دفاع از حاکمیت خود، تسلیحات هسته‌ای داشته باشد.

 کیم‌بینگ رن متذکر شد: «تاکنون هیچ کشوری به‌مانند کره‌شمالی در معرض تهدیدهای مستقیم و مبالغه‌آمیز ایالات متحده نبوده است.»

طی ماه‌های گذشته، تنش‌ها با آزمایش‌های موشکی، از جمله موشک‌های قاره‌پیما و نیز شـشمین و قوی‌ترین آزمایش اتمی کره شمالی، بالا گرفته‌است.

«دونالد ترامپ» در جریان نخستین‌ سخنرانی خود در سازمان ملل متحد به‌عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا، گفته بود اگر پیونگ‌یانگ از موضع فعلی خود عقب ننشیند، آمریکا چاره دیگری نخواهد داشت جز آن که «کره‌شمالی را به طور کامل نابود کند.»

 

 

 

 

سازمان ملل کره‌شمالی پیونگ‌یانگ خلع سلاح هسته‌ای تهدید نظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر