کد خبر: 563535 A

گروه تروریستی داعش پیشتر در مورد حمله ‌اخیر خود به مسجد «الروضه» در استان سینای شمالی مصر هشدار داده بود.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، ساکنان الروضه در استان سینای شمالی، ظاهرا یک هفته پیش از حمله تروریستی مرگبار به مسجد این شهر از سوی عناصر وابسته به داعش، مورد تهدید قرار گرفته بودند. در جریان این حمله تروریستی که روز جمعه گذشته روی داده بود، بیش از سیصد نفر در حین عبادت کشته شدند.

طبق این گزارش، داعش به کدخدای الروضه هشدار داده بود که از برگزاری مراسم ویژه صوفیان خودداری کنند و همچنین با نیروی‌های امنیتی مصر همکاری نکنند.

یک کارشناس امنیتی گفته است که مسجد الروضه به عنوان مرکز صوفیان در کانون توجه عناصر داعش قرار داشته که فعالیت‌های صوفی‌گرایانه را کفر می‌دانند.

عناصر داعش در جریان تهدیدات خود علیه ساکنان الروضه به آنها هشدار داده بودند که به مناسبت تولد پیامبر اسلام، از برگزاری رسوم صوفیان در مراسم آتی خود خودداری کنند.

تروریست‌های داعشی اما خیلی زودتر تهدیدات خود را عملی کردند. آنان اونیفورم‌های سربازان مصری را بر تن کرده و در جریان حمله تروریستی روز جمعه بر آن بودند که یکایک کسانی را که برای برگزاری نماز و انجام عبادت به مسجد الروضه رفته‌اند، به قتل رسانند.

طبق گزارش منابع مصری، مهاجمان پرچم داعش را حمل می‌کردند. شواهد حاکی از آن است که قصد تروریست‌ها کشتن بیشترین تعداد ممکن از نمازگزارانی بوده که در مسجد الروضه حضور داشته‌اند.

داعش سینای شمالی الروضه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر