کد خبر: 564643 A

نخست‌وزیر پیشین مصر، پس از اعلام نامزدی خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور در سال ۲۰۱۸، مقام‌های امارات متحده عربی را متهم کرد که مانع خروج او از امارات می‌شوند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «احمد شفیق» نخست‌وزیر پیشین مصر در پیامی ویدئویی گفته است: «بسیار متعجب شدم که اجازه خروج از کشور برادر امارات متحده عربی داده نمی‌شود، دلایل چنین اقدامی برایم روشن نیست.»

نخست‌وزیر پیشین مصر اضافه کرده است: «من می‌خواستم قبل بازگشت به کشورم خودم در روزهای آینده، با هموطنان مصری در کشورهای دیگر دیدار کنم.»

اعلام نامزدی احمد شفیق به نوعی مقابله با «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری کنونی مصر، در انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۸ ارزیابی می‌شود.

احمد شفیق در ادامه این ویدئو ضمن تشکر از میزبانی امارات، گفته است: «این دخالت در امور داخلی کشور ما است و من این اقدام را رد می‌کنم.»

نخست‌وزیر پیشین مصر وعده داده است که این اقدام مقام‌های امارات متحده عربی مانع نامزدی وی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده مصر نخواهد شد.

مصر و امارات هم اکنون روابط نزدیکی با یکدیگر دارند.

احمد شفیق در سال ۲۰۱۲ در انتخابات ریاست‌جمهوری با «محمد مرسی» رقابت کرد و شکست خورد. در این انتخابات، نزدیک به ۵۲ درصد از واجدین شرایط پای صندوق‌ها رفتند و مرسی کمی بیش از نیمی از آرا را کسب کرده بود.

امارات نخست‌وزیر پیشین مصر احمد شفیق انتخابات ریاست‌جمهوری مصر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر