کد خبر: 576775 A

معاون رئیس دفتر سیاسی حماس:

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با تأکید بر این‌که حمایت‌های ایران از مقاومت فلسطین قطع نشده است، متذکر شد این حمایت‌ها برای تداوم مقاومت ضروری بوده است.

به گزارش ایلنا، «صلاح العاروری» معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، بامداد امروز- یکشنبه- در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «القدس»، تأکید کرد که حمایت‌های ایران از مقاومت فلسطین هیچ‌گاه متوقف نشده و این حمایت‌ها برای تداوم مقاومت موثر، ضروری بوده است.

العاروری متذکر شد، ایران تنها کشوری است که به صورت علنی از حماس حمایت می‌کند.

وی تداوم حمایت‌های ایران از مقاومت فلسطین را نشان‌دهنده عزم این کشور برای مقابله با رژیم صهیونیستی ارزیابی کرد و عنوان داشت: «حمایت‌های ایران از مقاومت فلسطین صوری و نمادین نیست، بلکه واقعی و محوری است و برای تداوم و تاثیر مقاومت حیاتی بوده است.»

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین در این سخنان خود، روابط این جنبش با «حزب‌الله» لبنان را بسیار خوب خواند و گفت آنها آماده‌اند در جنگ علیه اسرائیل، به هر نحوی به حماس کمک کنند.

این سیاستمدار فلسطینی همچنین مبنا و استراتژی حماس در روابط خارجی‌اش را عدم وارد کردن قضیه فلسطین در درگیری‌های داخلی عنوان کرد و خطاب به رهبران کشورهای اسلامی گفت: «ما هرگز بخشی از درگیری‌های منطقه نخواهیم بود بلکه در صدر جنگ علیه رژیم صهیونیستی قرار می‌گیریم.»

ایران حماس صالح العاروری ایران و مقاومت معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر