کد خبر: 576974 A

یک مقام ارشد در کاخ سفید اعلام کرده که آمریکا به اسرائیل اطمینان داده است که در نظر دارد نیروهایش را در سوریه نگه دارد تا مانع از گسترش نفوذ ایران در این کشور شود.

به گزارش ایلنا، یک مقام ارشد در کاخ سفید اعلام کرده که ایالات متحده به اسرائیل تعهد داده است که حضور نیروهای آمریکایی در سوریه را حفظ خواهد کرد.

 شبکه ۱۰ تلویزیون اسرائیل، عصر جمعه به نقل از این مقام مسئول آمریکایی که نامش را ذکر نکرده، گزارش داده است، در مذاکرات اخیر میان واشنگتن و تل‌آویو که در کاخ سفید برگزار شد، مساله مقابله با نفوذ ایران در سوریه موضوعی بسیار حساس برای اسرائیل بود.

این منبع افزود، «مائیر بن‌شبات» مشاور «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل در امور امنیت داخلی در نشست اخیر اظهار داشته که تل‌آویو به این مساله که آیا واشنگتن برای عقب‌نشینی نیروهایش در سوریه برنامه‌ریزی می‌کند یا نه، توجه ویژه‌ای دارد. همچنین در این مذاکرات اعلام شده است که طرف اسرائیلی به برنامه‌های دیپلماتیک آمریکا برای پایان‌ دادن به جنگ فعلی در سوریه، اهتمام دارد.

این مقام آمریکایی همچنین گفته است: «ما به وضوح به اسرائیلی‌ها گفتیم که چه با نیروهای مسلح‌مان و چه از طریق مشارکت در هر قرارداد دیپلماتیک بعدی، در سوریه خواهیم ماند.»

پیش‌تر، رسانه‌های اسرائیلی از امضای توافقنامه‌ای محرمانه‌ میان تل‌آویو و واشنگتن در جریان مذاکرات اخیر در کاخ سفید در خصوص مقابله با آنچه «خطر ایران» نامیده می‌شود، خبر داده‌اند.

رژیم صهیونیستی آمریکا حضور ایران در سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر