کد خبر: 576983 A

رئیس‌جمهوری آمریکا ادعا کرده است ائتلاف غربی که کشورش آن را رهبری می‌کند، تقریبا ۱۰۰ درصد اراضی تحت اشغال گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه را بازپس گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از نووستی، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری ایالات متحده در نطق هفتگی خود، بار دیگر تمامی پیروزی‌ها در منطقه را به خود و نیروهای آمریکایی نسبت داده و مدعی شده است: «ما پیروزی تاریخی در جنگ علیه داعش محقق کرده‌ایم، در حال حاضر ائتلاف بین‌المللی نزدیک به ۱۰۰ درصد از اراضی تحت اشغال تروریست‌ها در عراق و سوریه را آزاد کرده است.»

در حالی‌که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌‌جمهوری روسیه پیشتر تأکید کرده که پیروزی بر داعش در سوریه به لطف عملیات مشترک ارتش سوریه و نیروهای روسیه بوده است، ایالات متحده مدعی شده است که نیروهای هوایی روسیه «تنها بخش اندکی از عملیات علیه داعش را اجرا کرده‌اند».

پیشتر «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه طی گفت‌وگویی تلویزیونی گفته بود: «موضوع تعجب‌برانگیز این است که روسیه مدعی پیروزی بر داعش است... نیروهای روسیه بعضی چیزها را با تاخیر به‌دست آورده‌اند و با حمایت نیروهای دولتی سوریه، دیرالزور در شرق این کشور را آزاد کردند».

ائتلاف آمریکایی ترامپ داعش در سوریه و عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر