کد خبر: 581467 A

نمایندگی هیات اعزامی اردن به اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی که از امروز در تهران برگزار می‌شود را معاون رئیس پارلمان این کشور برعهده دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از رای‌الیوم، «عاطف طراونه» رئیس پارلمان اردن در اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی در تهران که در واقع از وی دعوت به‌عمل آمده، حاضر نشده است. ریاست هیات اعزامی اردن به این اجلاس که با محوریت قدس برگزار می‌شود را «خمیس عطیه» معاون اول الطراونه بر عهده دارد.

الطراونه که در پی بروز برخی تحولات سیاسی در رویکرد اردن که نشان از گرایش به سمت روابط با ایران بود، امید داشت در اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی در تهران حضور داشته باشد، در این نشست غایب است.

وب‌سایت پارلمان اردن پیشتر از ورود هیات اردنی به تهران خبر داد و اعلام کرد که الطراونه در این هیات حضور ندارد و ریاست آن را معاونش، عطیه برعهده دارد.

روزنامه محلی «عمون» تصریح کرد، الطراونه خواستار برگزاری اجلاس مجالس کشورهای اسلامی برای همبستگی با قدس شده بود.

ناظران بر این باوردند که عدم حضور الطراونه در اجلاس تهران، پیام سیاسی اردن است با این مضمون که در سایه ترتیبات امان و ریاض در پشت پرده‌ها، اردن از سطح روابطش با ایران می‌کاهد.

الطراونه جزو معدود دیپلمات‌های اردنی‌ست که طی دو سال اخیر از ایران بازدید کرده است.

اردن همچنین با عدم اعزام رئیس پارلمانش به اجلاس تهران، پیام دیگری به عربستان سعودی که نمی‌خواهد هم‌پیمانان عربش با ایران روابط سطح بالایی داشته باشند، می‌دهد.

یک منبع مطلع نیز فاش کرد که کاهش سطح نمایندگی اردن در کنفرانس تهران پیامی به موقعیت جدید در برخورد با «واقعیت‌ها» در منطقه است.

رئیس پارلمان اردن اردن و ایران عاطف طراونه اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی در تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر