کد خبر: 105960 A

بازدید معاون هنری وزیر ارشاد از جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی؛

یکی از لحظه‌های جذاب این دیدار زمانی رخ داد که مسئولان پس از دقایقی قصد ترک قهوه خانه را داشتند اما حاکم به آن‌ها اجازه خروج نداد!

ایلنا: علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در مجموعه تئا‌تر شهر از نمایش‌های اجرا شده در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی سنتی دیدن کرد.

به گزارش ایلنا، مرادخانی دراین دیدار که چهارشنبه(۲۷ شهریور ماه) انجام گرفت؛ به تماشای بخشی از نمایش‌های به صحنه رفته در تالارهای قشقایی، سایه، چهارسو و کارگاه نمایش مجموعه تئا‌تر شهر، نمایش‌های آیینی، بازی‌های نمایشی، مجالس شبیه خوانی و پاتوق کودک و نوجوان نشست.

معاون هنری وزیر ارشاد در دیدار با عوامل اجرایی نمایش‌ها تصریح کرد: تمام تلاش خود را انجام خواهم داد تا در این دوره نسبت به ایجاد فضاهای مختلف نمایشی برای اجرای عمومی همه آثار نمایشی به صحنه رفته در جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی اقدامات لازم صورت بگیرد و امیدوارم روزی را ببینیم که اهالی تئا‌تر دیگر دغدغه‌ای برای اجرای عمومی در تالارهای نمایشی نداشته باشند.

مرادخانی سپس به قهوه‌خانه سنتی جشنواره آیینی سنتی سر زد تا از نزدیک شاهد اجرای ترنا بازی باشد. یکی از لحظه‌های جذاب این دیدار زمانی رخ داد که مسئولان پس از دقایقی قصد ترک قهوه خانه را داشتند اما حاکم به آن‌ها اجازه خروج نداد اما زمانی که علی مرادخانی و قادر آشنا تصمیم به ماندن گرفتند، حاکم اعلام کرد: هنگامی که میهمان از صندلی بلند می‌شود یعنی راحت نبوده و ما جای بهتری برای او درنظر می‌گیریم. بنابراین آقایان لطف کنند و به جایگاه تشریف بیاورند.

مرادخانی و قادر آشنا در این لحظه و پیش چشم حاضران متعجب در قهوه خانه با لبخند به جایگاه رفتند تا وزیر آنچه به حکم حاکم طلب می‌شود را اجرا کند که قرعه به زدن ترنا کف دست مدیران افتاد و نفس‌ در سینه‌ها حبس شد، ولی بعداز لحظاتی یکی از حاضران با ذکر صلوات از حاکم درخواست عفو کرد و مقبول افتاد و باقرنژاد مشاور اجرایی معاونت هنری پیشین به دلیل رد کردن درخواست اجرای نقالی حاکم در گذشته ترنا خورد!

در این دیدار قادرآشنا(مدیرکل هنرهای نمایشی)، اتابک نادری(مدیر تئا‌تر شهر)، شفیعی(معاون اداری مالی اداره کل هنرهای نمایشی)، پیمان شریعتی(مدیر اجرایی جشنواره و مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی)، ابراهیم گله دار‌زاده(مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران)، باقر‌نژاد(مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت ارشاد)، پری صابری، هنگامه مفید و اردشیر صالح‌‌پور نیز حضور داشتند.

معاون هنری وزیر ارشاد علی مرادخانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی سنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر