کد خبر: 116077 A

با پیوستن «شیرین بینا» به جمع بازیگران نمایش؛

نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» که قرار است از ۱۰ آذر ماه در سالن سایه مجموعه تئاترشهر روی صحنه برود این روزها آخرین مراحل تمرین را پشت‌سر می‌گذارد.

ایلنا: شیرین بینا برای ایفای نقش در نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» به گروه بازیگران این نمایش پیوست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» که قرار است از ۱۰ آذر ماه در سالن سایه مجموعه تئاترشهر روی صحنه برود علاوه بر ایجاد تغییراتی در طراحی صحنه و دیالوگ‌ها، شاهد ایجاد تغییراتی در ترکیب بازیگران نیز خواهد بود.

به این ترتیب در اجرای عمومی نمایش، شیرین بینا به جای مهسا مهجور در کنار گلاب آدینه، نورا هاشمی، حمیده مستعان، حمید رحیمی، محمد صدیقی‌مهر، مهدی بیاتی و محمدرضا انتظامی به ایفای نقش می‌پردازد.

شهاب‌الدین حسین‌پور کارگردان این اثر نمایشی در ارتباط با تغییرات صورت گرفته برای اجرای عمومی اظهار داشت: طراحی صحنه کار نیاز به تغییر دارد که تا به این لحظه نتوانستیم با جلال تهرانی در این رابطه گفتگو کنیم. همچنین متن نمایش نیز تغییرات بسیار اندکی داشته و به طور کل می‌توان چنین عنوان کرد که نمایش به نسبت اجرای جشنواره در مجموع شاهد حدود ۳۰درصد تغییر بود.

وی با بیان اینکه تمرینات به خوبی پیش‌ می‌رود ادامه داد: تنها یک صحنه مورد بازنویسی قرار گرفته و به طور تقریبی حدود ۵دقیقه به زمان نمایش اضافه شده است.

حسین‌پور همچنین در پاسخ به این سوال که آیا شورای حمایت با گروه همکاری داشته است یا خیر اظهار داشت: با توجه به اینکه پس از برگزاری جشنواره امکان نگهداری دکور نمایش را نداشتیم، آنچه درنظر گرفته شده بود عملا از بین رفت. این در صورتی است که ما نیاز داریم تغییراتی در طراحی صحنه اتفاق بیفتد، به همین علت صحنه نمایش باید بار دیگر ساخته شود.

وی در پایان بیان کرد: از مسئولان شورای حمایت دو مرتبه درخواست متمم بودجه کردیم که این درخواست‌ها رد شد. با توجه به اینکه نیاز اساسی به دریافت حمایت داریم به پافشاری خود ادامه دادیم و مسئولان نیز بررسی مسئله را به اجرای هفته نخست موکول کردند و این‌طور عنوان شد که اگر تشخیص داده شود هزینه مورد نظر صرف خرید و طراحی دکور شده است به گروه کمک می‌شود.

«بیوه‌های غمگین سالار جنگ» پیش از این در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر، بخش " رادیو تئا‌تر " جشنواره تئا‌تر دانشگاهی و جشنواره نمایشنامه‌خوانی برج میلاد اجرا شده است.

از دیگر عوامل نمایش می‌توان به‌ جلال تهرانی(طراح صحنه و نور)، پریدخت عابدین‌نژاد(طراح لباس)، مجید غلامعلی‌نژاد(طراح صدا)، آرش عزیزی(آهنگساز)، مرتضی می‌رمنتظمی(طراح پوس‌تر و بورشور)، سعید حسنلو(طراح آکسسوار)، احمد نگهبان(گریم) اشاره کرد.

بیوه‌های غمگین سالار جنگ شیرین بینا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر