کد خبر: 131457 A

گزارش جلسه دیدار هنرمندان عرصه موسیقی پاپ با جانبازان؛

کریم محمدی که سال ۶۳ در کردستان مجروح شده است، می‌گوید: محمود احمدی‌نژاد تا زمانی که در شهرداری بود هر هفته به دیدار ما می‌آمد اما پس از آغاز ریاست جمهوری دیگر از او خبری نشد.

ایلنا: معاون هنری وزیر ارشاد و هنرمندان موسیقی پاپ صبح امروز به دیدار جانبازان قطع نخاع آسایشگاه توانبخشی ثارلله رفتند و پای درد دل این عزیزان نشستند. آنچه بیش از هر نکته دیگری طی این دیدار جلب توجه می‌کرد این بود که بیشتر جانبازان اعتقاد داشتند توجه مردم به آن‌ها همواره بیش از مسئولان کشور است. خوانندگان نیز در این جلسه درخواست کردند که جانبازان میهمان افتخاری کنسرت‌ها باشند که با استقبال علی مرادخانی مواجه شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هنرمندان و علی مرادخانی با استقبال عظیمی، مسئول آسایشگاه ثارلله قدم به این محل گذاشتند و پس از شنیدن تاریخچه‌ای از افتتاح و تعداد جانبازان حاضر در این محل به دیدار رزمندگان سابق رفتند تا ضمن اهدای شاخه گل و هدایایی با آن‌ها دیدار کنند.

یکی از این جانبازان در جمع گفت: آنچه ما و همرزمانمان کردیم چیزی جز وظیفه نبود. در این مسیر نه تنها بچه‌های جبهه‌های جنگ، بلکه خانواده‌های آن‌ها و همه مردم زحمت کشیدند. فکر می‌کنم امروز در هر زمینه‌ای فعالیت می‌کنیم باید پاسدار زحمت‌های آن‌ها باشیم.

کریم محمدی، طرفدار دو آتشه تیم فوتبال استقلال که سال ۶۳ در کردستان مجروح شده است اظهار کرد: محمود احمدی‌نژاد تا زمانی که در شهرداری بود هر هفته به دیدار ما می‌آمد اما پس از آغاز ریاست جمهوری دیگر از او خبری نشد.

وی در خصوص شعارهایی که بعضا مطرح می‌شود بیان کرد: بیشتر شعار‌ها در خصوص حمایت از جانبازان با عمل متفاوت است و خبری از اجرایی شدن آنها نیست. اما مردم بیش از مسئولان کشور به ما لطف دارند و همواره احوال ما را جویا می‌شوند.

یکی دیگر از جانبازان حاضر در آسایشگاه گفت: همه بازماندگان جنگ که امروز با مشکلات ناشی از این واقعه دست و پنجه نرم می‌کنند به شادی نیاز دارند و هنرمندان عرصه موسیقی تاثیر مثبت زیادی در این مسیر خواهند داشت.

وی ادامه داد: بچه‌ها به مسائل مالی و… نیاز ندارند بلکه تنها می‌خواهند شاهد باشند که مردم همچنان به یاد آن‌ها هستند و فراموش نشده‌اند. ما همچنین نیاز داریم که مسئولان نظام و سپاه به دیدارمان بیایند تا بدانیم برای آن‌ها هم فراموش شده محسوب نمی‌شویم.

ابوالفضل پناه، یکی دیگر از جانبازان ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان کشور اظهار داشت: ایشان خطاب به مدیران نظام گفتند، اینکه شما در کشور اسلامی وظیفه‌ای به عهده دارید یک توفیق است و باید تلاش کنید به بهترین شکل از فرصت به دست آمده در جهت خدمت بهره بگیرید.

وی خطاب به معاون هنری اضافه کرد: نباید اجازه بدهیم میان بچه‌های جبهه و مردم به ویژه هنرمندان فاصله ایجاد شود، چون موجب برداشت‌های ناصحیح از اتفاقات دوران دفاع مقدس خواهد شد. به نظرم اگر به خاطرات بچه‌های جنگ رجوع شود تاثیر بیشتری بر آثار می‌گذارد.

علی مرادخانی در جمع جانبازان و هنرمندان گفت: افتخار می‌کنیم که امروز سعادت زیارت عزیزانی را داشتیم که هر کدام از آنها سرفصل و منشاء خدمات قابل توجهی در دوران دفاع مقدس بودند و این توفیقی بود که امروز نصیب ما شد و به خاطر این حضور به خود افتخار می‌کنیم.

وی سپس خطاب به هنرمندان حاضر در جمع اظهار کرد: شما با این کار می‌توانید ادای دین خود را به همه کسانی که برای آسایش ما زحمت کشیدند و جان و پیکر دادند ادا کنید و آن‌ها را به سمت امید بیشتر سوق دهید. امیدوارم خداوند به ما توفیق بدهد تا بار دیگر به دیدار جانبازان بیاییم و این نشان از توجه شما به دغدغه‌های ملی و دینی است که در این محل حضور دارید.

محمد تاجیکگفت: با توجه به تغییراتی که در کشور رخ داده نشانه‌های تغییر و این دیدار را محترم می‌شماریم و خوشحالیم چنین فر صتی بعد از سه دهه پیش آمد تا هنرمندان موسیفی با ایثارگران دیدار کنند، چرا که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که امکان تصویر آنچه واقعاً رخ داد را برای ما فراهم می‌کند همین حضور در میان عزیزان بازمانده از دوران دفاع مقدس و قرار گرفتن در حال و هوای آنهاست.

خشایار اعتمادییکی دیگر از خوانندگان حاضر در این دیدار اظهار شد: و قتی با اعتقادات و در اعتقادات زندگی می‌کنید احساس خاصی به وجود می‌آید. بچه‌های جنگ جزو اعتقادات و باورهای ما هستند.
این هنرمند سپس با اشاره به تلنگر یکی از جانبازان بیان کرد: این عزیز به من گفت: چرا ما را به برنامه‌های خود دعوت نمی‌کنید؟ و من از همین طریق اعلام می‌کنم ما در هر عرصه‌ای فعالیت می‌کنیم وظیفه شاد کردن دل ایثار گرانی را داریم که موجب شده‌اند امروز اینجا کنار هم باشیم. به نوبه خود از این حرکت استقبال می‌کنم و امیدوارم شرایطی فراهم شود تا پذیرای این عزیزان باشیم

ایلیا منفردخواننده و آهنگساز عنوان کرد: امروز گمان نمی‌کنم به آسایشگاه و دیدار جانبازان امده‌ام بلکه فکر می‌کنم در خانه خودم هستم وبا توجه به اینکه پدرم سال‌ها روی ویلچر نشست این فضا کاملاً به چشم من آشناست و امروز که او در میان ما نیست همه چانبازان حاضر در جلسه را از اعضای خانواده و عموهای خود می‌دانم افرادی که عزت را برای ایران به ارمغان آوردند.

وی خطاب به جانبازان تصریح کرد روزگاری شما با اسلحه آهنی خود از ایران و مردم دفاع کردید و من احساس می‌کنم اسلحه ما امروز قلم‌ها، دوربین‌ها و ساز‌هایمان است که امیدوارم لیاقت داشته باشیم کاری کوچک برای میهن انجام دهیم اما با حضور شما روزهای خوبی را پیش رو خواهیم داشت.

منفرد در پایان صحبتهای خود گفت: زمانی مسئولان تلاش می‌کردند هنرمندان به این سو نگاه کنند اما امروز و در این محل شاهد هستم همه همکاران من بدون درخواست فردی و با عشق و علاقه خود به اینجا آمده‌اند که جای خوشحالی بسیار دارد.

احسان خواجه امیرییکی دیگر از هنرمندان عرصه موسیقی پاپ اظهار داشت: کاری که ما امروز انجام دادیم در برابر ان چه این عزیزان طی سالهای دفاع در برابر دشمن متجاوز انجام دادند بسیار کوچک و ناچیز است. از خود گذشتگی این دوستان باعثشد تا ما امروز بتوانیم در آرامش اینجا کنار یکدیگر باشیم که جا دارد به نوبه خود از زحمتهای شما تشکر کنم و امیدوارم بتوانیم اندکی از انچه اتفاق افتاد را جبران کنم.

شهرام شکوهی اظهار داشت: من متولد دهه ۵۰ هستم و موشکهایی که از روی سرما رد می‌شد را دیده‌ام ما جنگ را احساس کردیم و خود من دوستانی داشتم که به جبهه رفتند و هرگز باز نگشتند و یا جانباز شدند فکر می‌کنم همه ما تا ابد مدیون این عزیزان هستیم و امیدوارم بتوانیم با فعالیت‌های خود دینمان به آن‌ها را ادا کنیم.

محسن یگانهدیگر هنرمند حاضر در جمع بیان کرد: از ذاینکه جمع زیادی از دوستان را اینجا در کنار یکدیگر می‌بینیم بسیار خوشحالم انچه انکار شدنی نیست بزرگی از خود گذشتگی رزمندگان دفاع مقدس است و نکته‌ای که علاقه دارم به ان اشاره کنم این است که خنده‌های حاضران در جمع به هیچ وجه مصنوعی نیست و همه ما از صمیم قلب خوشحالیم که به دیدار جانبازان آمده‌ایم

وی افزود: حضور ما امروز اینجا به یمن حضور شما در جبهه‌ها اتفاق افتاده و خیالتان راحت باشد ما هرگز شما را از یاد نبردیم.

رضا یزدانیدر ادامه صحبتهای همکاران خود اظهار داشت: جمع شدن هنرمندان کنار یکدیگر به سختی اتفاق می‌افتد اما وزارت ارشاد امروز این همت را کرد و دوستان کنار یکدیگر جمع شدند خیلی از ما در گذشته آثاری با محوریت شهدا و بچه‌های جبهه خلق کرده‌ایم که البته وظیفه بوده است. کاری که از دست ما بر می‌آید پرداختن بیشتر به این اتفاق در ترانه‌ها و کارهای هنری است.

برزو ارجمندکه به تازگی به جمع خوانندگان موسیقی پاپ پیوسته است؛ عنوان کرد: امیدوارم آقای مراد خانی بار دیگر این فر صت را فراهم کند تا به دیدار عزیزان جانباز بیایم چون معتقدم چنین رفتاری برای ما هنجار به وجود می‌آورد و کنار یکدیگر به نقاطی خواهیم رسید فتح کردن آن دور از ذهن نیست

مازیار فلاحیبا اشاره به تاثیر حضور در میان جانبازان بر دل حاضران در جمع گفت: جمع کردن خواننده‌ها در کنار یکدیگر بسیار سخت است اما همه آن قدر آ قای مراد خانی را دوست دارند که حرف ایشان زمین نمی‌ماند اما دوستان عشق داشتند و با کمال میل به این محل آمدند.

وی در ادامه به صحبتهای خشایار اعتمادی اشاره کرد و افزود: ما عشا قانه دوست داریم جانبازان و خانواده‌های عزیز آن‌ها در کنسرت‌ها حضور داشته باشند چرا که چنین اتفاقی پشت ما را گرم خواهد کرد و باعثافتخار همه ما خواهد بود که به تماشای اجرای ما بیاید. و امیدوارم شرایطی فراهم شود تا بتوانیم به بهترین شکل میزبان عزیزان باشیم.

مجید خراطهایکی دیگر از فعالان عرصه موسیقی پاپ عنوان کرد: امیدوار م این حرکت شکل ژورنالسیتی و نمادی نگیرد و ما بار دیگر در این محل جمع شویم. امروز قرار بر این شد دوستان را به کنسرتهای خود دعوت کنیم و امیدواریم وزارت ارشاد بستری را فراهم کند که به صورت شایسته در خدمت عزیزان جانباز باشیم همچنین امیداوارم دروزارت ارشاد برنامه ریزیهایی صورت گیرد تا بتوانیم کاستی‌های به وجود آمده برای این عزیزان به همت هنرمندان برطرف شود

سعید شهروزدر ادامه صحبت هنرمندان در دیدار با جانبازان گفت: امروز فکر می‌کنم به یک تکه از بهشت آمده‌ایم و امیدوارم سایه شما همواره روی سر ما باشد تا بتوانیم کوچکی کنیم.

این هنرمند در ادامه یک موسیقی لری به افتخار یکی از جانبازان لر حاضر در آسایشگاه اجرا کرد که با خرسندی و شادی اینجانباز همراه بود.

امید حاجیلیضمن اشاره به اینکه پدر و برادر او نیز جانباز هستند اظهار داشت: به محض شنیدن خبر تصمیم گرفتم در این دیدار حضور داشته باشم و اصلاً نمی‌دانستم قرار است این تعداد از همکاران خود را اینجا ببینم. همهٔ خوانندگان حاضر در این محل می‌خواهند که جانبازان و خانواده آن‌ها را به کنسرتهای خود دعوت کنند اما می‌خواهم پیشنهاد بدهم محلی در نظر گرفته شود تا هر تعداد از خوانندگان علاقه و آمادگی دارند به صورت اختصاصی میزبان جانبازان و خانواده آن‌ها در کنار مردم باشند و اوایل حاصل برگزاری کنسرت به اسایشکاه ثارالله اختصاص داده شود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد هنرمندان بتوانند آن طور که جانبازان جان و تن خود را فدای آسایش فعالان عرصه فرهنگ کردند، خدمت کوچکی به آن‌ها ارائه کنند.

سعید شهروز، ‌مهدی یراحی و مجید خراطها از جمله هنرمندانی بودند که قطعاتی را برای جانبازان اجرا کردند.

همچنین عکس یادگاری علی مرادخانی، هنرمندان و جانبازان در کنار یکدیگر پایان‌ بخش این دیدارد بود.

در این برنامه هنرمندانی همچون، رضا یزدانی، خشایار اعتمادی، احسان خواجه امیری، ایلیا منفرد، فریدون بیگدلی، امیر تاجیک، شهرام شکوهی، مازیار فلاحی، سعید عرب، مهدی عسگری، علی ترابی، مجید خراط‌ها، زانیار خسروی و محسن یگانه حضور داشتند.

علیرضا پاشایی مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد، صادقی مدیر واحد ارزشیابی و نظارت دفتر موسیقی، افضلی مدیر موسسه توسعه هنرهای معاصر، پیمان شریعتی مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، محمد زرابندیان مدیر روابط عمومی دفتر موسیقی، حبیب صبور مدیر سابق ارکسترها از افرادی بودند که در این مراسم بازدید حضور داشتند.

از حاشیه‌های جالب این دیدار می‌توان به کوری خواندن‌های جانبازان طرفدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس اشاره کرد که حتی هنگام گرفتن عکس یادگاری هم ادامه داشت و یکی با نشان دادن شش انگشت خود و دیگری با عدد چهار به برد و باخت تیم‌های مورد علاقه‌شان اشاره داشتند.

مرادخانی آسایشگاه ثارلله هنرمندان عرصه موسیقی پاپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر