کد خبر: 136867 A

اکبر زنجانپور از انصراف نمایش خود " دایی وانیا " از حضور در بخش مسابقه جشنواره تئاتر فجر به نفع جوانان خبر داد.

ایلنا: اکبرزنجان پور به نفع جوانان از حضور در بخش مسابقه کناره گیری کرد. وی معتقد است؛ نسل جوان و پویا تئاتر باید بتواند در بخش مسابقه رقابت کند و به همین دلیل نمایش " دایی وانیا " را از بخش مسابقه خارج کردم.

به گزار ش ایلنا، اکبر زنجانپور در خصوص انصراف نمایش " دایی وانیا " از حضور در بخش مسابقه سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت: ترجیح دادم که " دایی وانیا " در بخش مسابقه نباشد تا فرصتی برای جوانان فراهم شود، نسل جوان و پویا تئاتر بتواند در این بخش رقابت کند و به حقشان برسند. هدف از این کار این بود که بستری فراهم کنم تا این جوانان فرصت حضور در بخش مسابقه را داشته باشند.

کارگردان نمایش " دایی وانیا " ادامه داد: امیدوارم که این حرکت سر آغاز مسیری باشد برای حضور جوانان با انگیزه و خلاق در حوزه هنرهای نمایشی کشور، جوانانی که استعداد های خوبی دارند اما به دلایل مختلف کارشان دیده نمی شود.

بازیگر کهنه کار سینما و تئاتر ایران درباره حضور جوانان در سی و دومین جشنواره تئاتر فجر گفت: امیدوارم که در جشنواره پیش رو کارهایی که شایسته و لیاقت دارند دیده شوند و مسائل جانبی لحاظ نشود.

نمایش " دایی وانیا " به کارگردانی اکبر زنجان پور و با بازی شمسی فضل الهی، مسعود دلخواه، اکبر زنچانپور، محسن حسینی، هوشنگ قوانلو، ماهگل مهر، لادن مستوفی، محبوبه بیات و علی سخنگو به کارگردانی اکبر زنجان‌پور در دو روز نخست جشنواره تئاتر جر در تالار اصلی تئاترشهر به صنه می‌رود.

جشنواره تئا‌تر فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر