کد خبر: 137044 A

وزیر ارشاد:

بودجه سال آینده کشور در بخش فرهنگ و هنر مطلوب نیست اما باید با همین اعتبارات اندک برنامه های فرهنگی و هنری را اجرا کرد.

ایلنا: علی جنتی در نشست نخبگان فرهنگی و هنری خوزستان گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نگاه امنیتی به موضوع فرهنگ و هنر مخالف است و برای گسترش دیپلماسی فرهنگ و هنر ایرانی و میزبانی و شرکت در جشنواره های بین المللی باید نگاه امنیتی به حوزه فرهنگی و هنر برداشته شود.

به گزارش ایلنا‏ وزیر ارشاد درباره اعتبارات فرهنگ و هنر گفت: بودجه سال آینده کشور در بخش فرهنگ و هنر مطلوب نیست اما باید با همین اعتبارات اندک برنامه های فرهنگی و هنری را اجرا کرد.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم سیاست های جدیدی در زمینه فرهنگی و هنری دارد، اضافه کرد: این سیاست ها مشخص شده و مسوولان نیز باید در چهارچوب آن عمل کنند.

جنتی‎؛ رسیدگی به مشکلات صندوق حمایت از هنرمندان و نویسندگان را یکی از اولویت های کاری این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: در دولت گذشته صندوق حمایت از هنرمندان و نویسندگان بدهی های زیاد به سازمان تامین اجتماعی داشت و به نوعی این صندوق ورشکسته شده بود.

جنتی افزود: در صورتی که مجلس با تصویب تبصره ۱۴ در بودجه فرهنگ و ارشاد اسلامی موافقت کند، تمام دستگاههای دولتی موظف می شوند یک درصد از بودجه سالانه خود را صرف کارهای هنری و فرهنگی کنند.

وی گفت: تاکنون در حوزه رسانه های دیجیتال ضعف فروانی داشتیم و با راه اندازی بنیاد رسانه دیجیتال بخشی از مشکلات این حوزه حل شده است.

جنتی افزود: تشکیل نظام صنفی مطبوعات نیز در مجلس تایید شده تا این تشکیلات صنفی به کارهای مربوط به مطبوعات کشور رسیدگی کند.

وی با اشاره به اینکه قانون تبلیغات به اصلاح و بازنگری نیاز دارد، گفت: با توجه به اینکه قانون خاصی برای تبلیغات تعریف نشده بسیاری از آگهی هایی که چاپ می شود خلاف واقع است.

علی جنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر