کد خبر: 138754 A

دو کتاب " پرده آخر " و " نقش اول " شامل آثار برگزیده مسابقه عکس و مسابقه پوستر تئاتر سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز به زودی منتشر می‌شومد.

ایلنا: همزمان با برپایی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، پنج کتاب پژوهشی و نمایش‌نامه چاپ و منتشر می‌شود.

به گزارش ایلنا، کتاب " گونه شناسی و ساختار شناسی نقل مذهبی شیعی در ایران و تمهیدات ادبی اجرایی آن " نوشته امیر لشکری که به بررسی منقبت، مرثیه و حماسه خوانی در ایران پرداخته در ۱۲۰ صفحه توسط دبیرخانه جشنواره سی و دوم فجر و انتشارات نمایش چاپ و منتشر می‌شود که در دو هزار نسخه وارد بازار کتاب می‌شود.

کتاب " شمس و قمر " که حاوی نمایش‌نامه آفتاب و مهتاب نوشته توفیق‌الحکیم است نیز به مناسبت سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر چاپ می‌شود. نمایش‌نامه " آفتاب و مهتاب " با ترجمه قاسم غریقی از عربی به فارسی برگردانده شده و در ۱۲۰ صفحه منتشر می‌شود که ویراستاری آن را پریسا مهجور بر عهده داشته است.

سومین کتاب جشنواره سی و دوم فجر با عنوان " طراحی برای تئاتر " نوشته بابک ابراهیمیان است که سلما محسنی اردهالی آن را ترجمه کرده و این کتاب نیز در دو هزار نسخه با ویراستاری شیرین رضائیان طراحی جلد بهرام شادانفر توسط انتشارات نمایش منتشر می‌شود.

در این کتاب پشت صحنه طراحی‌های بزرگترین طراحان نور، صحنه و لباس همچون جان لی بیتی، هاول بینکلی، جان کانکلین، بورلی امونز، سوزان هیلفرتی، کانستنس هافمن، مینگ چولی و… بررسی شده است.

دو کتاب " پرده آخر " و " نقش اول " شامل آثار برگزیده مسابقه عکس و مسابقه پوستر تئاتر سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز به زودی منتشر می‌شومد.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر انتشار پنج کتاب پژوهشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر