کد خبر: 142743 A

در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و به کارگردانی «مریم کاظمی»؛

نمایش «خاله مرجان و خروس» قرار بود از امروز سه‌شنبه(۱۵ بهمن) با اجرا ویژه محصلان کار خود را آغاز کند اما به دلیل بارش برف در پایتخت و تعطیلی مدارس تنها در نوبت عصر روی صحنه می‌رود.

ایلنا: نمایش «خاله مرجان و خروس» ویژه گروه سنی کودک به نویسندگی و کارگردانی مریم کاظمی که قرار بود امروز سه‌شنبه(۱۵ بهمن) در نوبت صبح ویژه کودکان مدارس روی صحنه برود؛ به دلیل بارش برف و تعطیلی مدارس، تنها در نوبت عصر اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این نمایش قبلا اجرا شده بود اما به دلیل استقبال تماشاگران و درخواست خانواده‌ها بار دیگر و تا پایان ماه اسفند در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صحنه می‌رود.

طبق اعلام مریم کاظمی، نویسنده و کارگردان نمایش «خاله مرجان و خروس» داستان این اثر از نسخه‌های قدیمی کتاب زبان فارسی مقطع دوم دبستان گرفته شده و برای اجرا به صورت نمایش تغییراتی کرده است.

مخاطب در این نمایش با داستان دو خواهر به نام‌های «ریحان» و «مرجان» مواجه می‌شود که هر یک مرزعه‌ای را در همسایگی دیگری اداره می‌کند. مرجان، دختری سخت‌کوش و بسیار منظم است با دقت به امورات مزرعه می‌پردازد اما خواهرش ریحان برخلاف او تنبلی می‌کند و هر شب تا دیروقت بیدار است و در نتیجه هنگام صبح و شروع کار روزانه خواب می‌ماند.

یکی از شخصیت‌های این داستان خروسی است که فعالیت‌های روزانه این دو خواهر با نوای او آغاز می‌شود، اما پس از مدتی تصمیم می‌گیرد ماجراجویی کند و شب‌ها بیشتر بیدار بماند و دیر وقت بخوابد. بنابراین به مزرعه ریحان می‌رود و بر همین اساس ماجراهایی اتفاق‌ می‌افتد که در نمایش خواهیم دید.

در این اثر از موسیقی نواحی شمال کشور بهره گرفته شده که فرید نوایی آهنگسازی قطعات را برعهده داشته است.
این اثر نمایشی که قرار بود از امروز سه‌شنبه(۱۵ بهمن) با اجرای ویژه مدارس در نوبت صبح کار خود را آغاز کند به دلیل بارش برف در پایتخت و تعطیلی مدارس تنها در نوبت عصر، یعنی در ساعت ۱۶:۳۰ روی صحنه می‌رود.

نمایش مراحل پایانی تمرین را پشت سر می‌گذارد و گروه در نظر دارد «کلوچه دارچینی» نوشته دیوید وود و ترجمه حسن فدایی‌ حسین را پس از پایان اجرای «حکایت مرد کوهستان» به کارگردانی افسانه زمانی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه ببرد.

«کلوچه دارچینی» اثری موزیکال و مفرح برای کودکان محسوب می‌شود که علاوه بر موسیقی‌ متنوع و جذاب از داستان جالبی بهره گرفته است.

داستان نمایش، جان گرفتن کلوچه‌ای دارچینی از میان کلوچه‌های طبخ شده توسط خانم خانه را روایت می‌کند که تصمیم به کشف جهان آشپزخانه می‌گیرد و ماجراهای نمایش از آشنایی او با وسایل موجود در آشپزخانه آغاز می‌شود.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مریم کاظمی خاله مرجان و خروس کلوچه دارچینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر