کد خبر: 149841 A

مدیرکل فرهنگی دانشگاه تهران خبر داد:

نام مدیرانی همچون مجید سرسنگی، سعید اسدی، دکتر حسین میرزایی(مدیرکل فرهنگی وزارت علوم تحقیقات و وفناوری)، قهرمانی و علی‌یاری در شورای سیاست‌گذاری تئاتر مولوی به چشم می‌خورد.

ایلنا: مدیرکل فرهنگی دانشگاه تهران، از تصمیم برای تشکیل شورای سیاست‌گذاری با حضور افراد حقیقی و حقوقی برای اداره مرکز تئاتر مولوی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ‌ جعفر گل محمدی در توضیح این خبر اظهار داشت: طبق مشورت‌های صورت گرفته قرار شد از این پس تالار مولوی توسط یک شورای سیاست گذاری مرکب از افراد حقیقی و حقوقی اداره شود. افراد حقیقی را اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مدیرانی که در عرصه تئاترشناخته شده هستند، تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: افراد حقوقی این شورا نیز شامل چهره‌هایی هستند که حضور آنها می‌تواند درجهت پیشرفت برنامه‌های متنوع مرکز تئاتر مولوی کمک زیادی باشد.

گل‌محمدی همچنین از حمایت وزارت علوم در خصوص پیشبرد این هدف خبر داد و گفت: دکتر حسین میرزایی(مدیرکل فرهنگی وزارت علوم)، دکتر قهرمانی(رئیس دانشکده)، مهندس علی‌یاری و دوستان دیگری که نام آن‌ها به زودی معرفی می‌شوند ازجمله چهره‌هایی هستند که برای حضور در این شورا از آنها دعوت می‌کنیم.

وی همچنین به اسامی افرادی که تا این لحظه برای حضور در شورای سیاست‌گذاری دعوت شده‌اند؛ اشاره کرد و اظهار داشت: دکتر مجید سرسنگی، جناب آقای میرزایی، دکتر قهرمانی، آقای علی‌یاری، دکتر سعید اسدی به همراه من افرادی هستند که تا این لحظه برای حضور در شورا دعوت شده‌اند که احتمالا اسامی دیگری به جمع اضافه می‌شود.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه تهران با بیان اینکه مدیر داخلی تالار مولوی پس از رای گیری در شورا و امضای حکم منصوب شود، بیان کرد: این رویکرد یک حسن مهم دارد و آن جلوگیری از اعمال سلیقه یک نفر در اداره مرکز تئاتر مولوی است. همچنین شاهد حضور افراد صاحب نامی هستیم که قطعاً به پیشرفت امور جاری و اداری مولوی کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بعضآً چنین القا می‌شود که دانشگاه تهران و مرکز تئاتر مولوی در برابر یکدیگر ایستاده‌اند؛ ادامه داد: مرکز تئاتر مولوی به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های دانشگاه تهران همواره مورد حمایت بوده اما طی دو سال اخیر با مشکلات مالی زیادی مواجه شده است. این مسئله سازمان‌ها و نهادهای کل کشور را با دوشواری‌هایی مواجه کرد که قطع شدن بودجه‌های جاری و عمرانی به همین علت اتفاق افتاد.

گل محمدی همچنین به اداره تالار مولوی طی دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: حضور ۲۸ هزار مخاطب در سالن‌های تالار مولوی طی مدت کوتاه فعالیت در همین دوره اتفاق افتاد اما متاسفانه مشکلات مالی موجب توقف این روند شد و ما چاره‌ای جز تعطیلی مجموعه نداشتیم.

وی ادامه داد: قطعاً دل سعید اسدی بیشتر از من به عنوان مدیر برای تئاتر می‌سوزد. اما خطرهای گوشزد شده توسط کارشناسان موجب شد اجازه اجرا در مولوی صادر نشود. چراکه منتظر دریافت بودجه‌هایی بودیم که متاسفانه محقق نشد و ما در شرایط بسیار بدی قرار گرفتیم.

وی در پایان اظهار داشت: امیدوارم با تمهید اتخاذ شده شاهد آغاز بازسازی مرکز تئاتر مولوی، حداقل در حدی باشیم که نمایش‌ها بتوانند فارغ از نگرانی روی صحنه بروند و باید تاکید کنم حضور مدیرکل فرهنگی وزارت علوم در شورای سیاست گذاری نشان از اهمیت این تالار برای دانشگاه تهران دارد و اطمینان دارم افق روشن‌تری پیش روی این مرکز خواهد بود.

شنیده‌های خبرنگار ایلنا از عظم مدیرکل فرهنگی دانشگاه تهران برای دعوت نماینده‌ای از طرف مرکزهنرهای نمایشی و حضور احتمالی دکتر رحمت امینی در این شورا حکایت دارد.

مرکز تئاتر مولوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر