کد خبر: 150058 A

رحمت امینی(دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر تجربه) در این مراسم بار دیگر بر لزوم درنظر گرفتن ردیف بودجه مشخص برای برگزاری جشنواره‌های تئاتر عروسکی و تجربه توسط مسئولان وزارت علوم تاکید کرد.

ایلنا: برگزیدگان پانزدهمین جشنواره تئاتر تجربه روز گذشته، شنبه(۱۰ اسفندماه) طی مراسمی در سالن شهید آوینی پردیس هنرهای نمایشی دانشکده هنرهای زیبا معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ‌ فرهاد ناظرزاده کرمانی در این مراسم اظهار داشت: اصلا دوست ندارم قهرمان تراژدی باشم. در تراژدی شخصیت اول در مرگ خود نقش دارد و من نمی‌خواهم با سخنرانی در این جشن خونم گردنم بیافتد. اما باید تاکید کنم هر اقدامی که برای تئاتر صورت بگیرد جای دوری نمی‌رود و هر چه برای تئاتر هزینه شود باز هم کم است.

اصغر دشتی نماینده هیات داوران که روز تولد خود را نیز در جمع دانشجویان تجربه می‌کرد، گفت: در بخش خلاقیت نسبت به خواسته‌های فراخوان آثار می‌توانستند خلاق‌تر باشند و تجربه‌های بیشتری کنند و قلمروهای جدیدی را درنوردند.

وی با بیان اینکه پرجدل‌ترین جلسه داوری را گذراندیم، بیان داشت: جمع بندی داوران نکته‌ای شائبه برانگیز داشت و در بررسی‌های خود به بازیگرانی برخوردیم که دانشجوی تئاتر نبودند، به همین دلیل از دبیر جشنواره مشورت گرفتیم و به دلیل آنکه اهدای جایزه نقص در فراخوان می‌شد تصمیم گرفتیم از این دو بازیگر تقدیر کنیم و جایزه همتراز برگزیدگان دریافت کنند.

همچنین رحمت امینی(دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر تجربه) در این مراسم بار دیگر بر لزوم درنظر گرفتن ردیف بودجه مشخص برای برگزاری جشنواره‌های تئاتر عروسکی و تجربه توسط مسئولان وزارت علوم تاکید کرد.

پس از پایان سخنرانی‌ها طی مراسمی پر نشاط جوایز نفرات برگزیده بخش‌های گوناگون جشنواره اهدا شد که به شرح زیر است:

بخش خلاقیت

- موسیقی: گروه داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه جشنواره از شاهد علیزاده برای موسیقی نمایش عاشقانه زال تقدیر کرد.

- طراحی صحنه و لباس: گروه داوران ضمن اظهار تأسف نسبت به اهتمام ناکافی به طراحی صحنه و لباس مناسب و خلاقانه در

بخش خلاقیت بدون اعلام برگزیده از محمدرضا طاهرنژاد طراح صحنه نمایش «وعده وصل» تقدیر کرد.

- بازیگری متن: گروه داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه جشنواره از آقای محمدرضا تقوی‌نژاد بازیگر نمایش «وعده وصل» تقدیر کرد.

در این بخش پویا رئیسی بازیگر نمایش «چرخش در ۳۶۰ درجه» به عنوان بازیگر بر‌تر معرفی شد.

- بازیگری زن: در این بخش اسما یوسف‌پور بازیگر نمایش «ناصرالدین‌شاه، گربه قجری و منیژک» مورد تقدیر قرار گرفت و مینا

مقامی‌زاده بازیگر نمایش «مجلس حامله‌خوانی» به عنوان بازیگر بر‌تر معرفی شد.

- کارگردانی: در این بخش پویا رئیسی کارگردان نمایش «چرخش در ۳۶۰ درجه» مورد تقدیر قرار گرفت و جایزه برگزیده به سجادطهماسبی کارگردان «مجلس حامله‌خوانی» رسید.

- نمایشنامه‌نویسی: در این بخش از کیامرثخرده‌بین و حسن رضایی نویسندگان نمایشنامه «ناصرالدین گربه قجری» تقدیر به عمل آمد و سجاد طهماسبی به خاطر نگارش نمایشنامه «مجلس حامله‌خوانی» به عنوان برگزیده معرفی شد.

- گروه داوران: به خاطر ایده موضوع و تلاش هنرمندانه برای روابط بین فرهنگی و نگاه انسانی از نمایش «صدف خالی یا سناریویی که خیس شد» به کارگردانی علیرضا سعیدی تقدیر ویژه به عمل آورد.

بخش آزاد

- موسیقی: گروه داوران از عادل پورصمدی و صبا صفوی برای نمایش «واپسین سه‌شنبه» تقدیر به عمل آورد.

- طراحی لباس: در این بخش از حسین توازنی‌زاده و پارمیدا رضوی طراح لباس نمایش «آمستردام» تقدیر شد و جایزه برگزیده به ناهید حاجی‌محمدی برای طراحی لباس نمایش «مدهآ» اهدا شد.

- طراحی صحنه: هیأت داوران از سیدسعید هاشم‌زاده طراح صحنه نمایش «اتلو یک کلاژ» تقدیر کرد و جایزه ویژه این بخش را به مصطفی مرادیان طراح صحنه نمایش «واپسین سه‌شنبه حامله‌خوانی» اهدا نمود.

- بازیگری مرد: گروه داوران از سیاوش می‌ری در این بخش برای بازی در نمایش «thebes got talent» تقدیر به عمل آورد.
همچنین نوید فیاض بازیگر نمایش «شوایک سرباز پاکدل» و هادی عطایی را به عنوان برگزیده معرفی کرد.

- بازیگری زن: در این بخش هیأت داوران از شهرزاد وجدانی بازیگر نمایش «مدهآ» تقدیر به عمل آورد و مونا احمدی بازیگر نمایش‌های «شوایک سرباز پاکدل و یک میلی میکرون تا مرگ» را به عنوان برگزیده معرفی کرد.

- هیأت داوران همچنین از مهدخت پویایی و پونه پارسایی تقدیر به عمل آورد.

- بخش کارگردانی: در این بخش از س‌ها آردم کارگردان نمایش واپسین سه‌شنبه تقدیر به عمل آورد و سیدسعید هاشم‌زاده کارگردان نمایش «اتلو یک کلاژ» را به عنوان کارگردان برگزیده معرفی کرد.

نمایشنامه‌نویسی: در این بخش از حمزه امامی نویسنده نمایشنامه «همچون که دراز کشیده بودم و داشتم می‌مردم» تقدیر به عمل آورد و جایزه برگزیده به احمد سلگی نویسنده «یک میلی میکرون تا مرگ» رسید.

گروه داوران از میان نمایش‌های حاضر در پانزدهمین جشنواره تئا‌تر تجربه دو نمایش را به صورت مستقیم و سه نمایش را برای حضور در دور دوم بازبینی‌های جشنواره بین‌المللی تئا‌تر دانشگاهی معرفی کرد بنابراین نمایش‌های «اتلو یک کلاژ و thebes got talent» به صورت مستقیم و نمایش‌های «واپسین سه‌شنبه حامله‌خوانی و یک میلی‌میکرون تا مرگ» به مرحله انتخاب جشنواره تئا‌تر دانشگاهی معرفی شدند.

بخش نمایشنامه‌خوانی

- نقش‌خوان مرد: هیأت داوران در این بخش لوح تقدیر و جایزه خود را به سعید زارعی برای نمایشنامه‌خوانی «چشمان کاملن بسته و خیس» اهدا کرد.

- نقش‌خوان زن: در این بخش هیأت داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه ویژه از آیدا توتونچی برای نمایشنامه‌خوانی «چشمان کاملن بسته و خیس» اهدا نمود.

- کارگردانی: در این بخش ایمان عزیزی صدیق برای کارگردانی نمایشنامه‌خوانی «پرهام» مورد تقدیر قرار گرفت.

همچنین هیأت داوران متشکل از فریندخت زاهدی، حمیدرضا نعیمی و زهرا خسروی نمایش‌های «پرهام و چشمان کاملن بسته و خیس» را جهت حمایت برای اجرای عمومی معرفی کرد.

در مراسم اختتامیه جشنواره تجربه هنرمندان و اساتیدی همچون فرهاد ناظرزاده کرمانی، هما جدیکار، پیام فروتن، محمودرضا رحیمی، مهدی سلطانی، فارس باقری، سعید اسدی، اتابک نادری، اصغر دشتی، ناصر آقایی، مریم معترف حضور داشتند.

مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره تئاتر تجربه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر