کد خبر: 154627 A

سفر «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» به شاهرود؛

همان اندازه که تماشاگران در تهران حق دیدن نمایش‌ها را دارند، مخاطبان دیگر شهرها هم باید از این امکان برخوردار باشند.

ایلنا: شهاب‌الدین حسین‌پور کارگردان نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» ضمن اعلام خبر اجرای این اثر در شهر شاهرود؛ ‌ ابراز امیدواری کرد مسئولان نهادهایی همچون مدیران ارشاد استان‌ها و شهرداری‌ها برای ادامه این رویکرد از گروه‌ها حمایت کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین‌پور با بیان اینکه نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» از ۸ تا ۱۲ اردیبهشت ماه طی دو سانس در سالن بهمن اداره ارشاد شاهرود روی صحنه می‌رود گفت: تمامی هزینه‌های سفر گروه به صورت خصوصی و توسط خود من تامین می‌شود و اگر شاهد استقبال تماشاگران باشیم که تا این لحظه همینطور به نظر می‌رسد اجرا دو روز اضافه تمدید خواهد شد.

وی با مثبت ارزیابی کردن حضور گروه‌های نمایشی در استان‌های دیگر کشور ادامه داد: این اتفاق موجب می‌شود شاهد تمرکز زدایی از تهران باشیم، چون همه اتفاق نظر دارند که اجرای تئاترهای روز تنها نباید مختص به تهران باشد. همان اندازه که تماشاگران در تهران حق دیدن نمایش‌ها را دارند، مخاطبان دیگر شهرها هم باید از این امکان برخوردار باشند.

این کارگردان همچنین از مسئولان اداره ارشاد و شورای شهر شاهرود به‌خاطر حمایت از اجرای نمایش در این شهر قدردانی کرد و اظهار داشت: امیدوارم این رویه در تمام شهرهای کشور جریان پیدا کند تا گروه‌های نمایشی امکان اجرای خارج از تهران را پیدا کنند. در این زمینه هم تنها به حمایت‌های مادی نیاز نیست، بلکه گاهی حمایت معنوی مسئولان شرایط را فراهم می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه ترکیب بازیگران و عوامل تغییر نخواهد داشت افزود: در تلاش هستیم شهریورماه هم‌زمان با روزهای برگزاری هفته جهانی برنامه‌ای را ترتیب بدهیم که فعلا در حال پی‌گیری مقدمات آن هستیم. اما احتمالا میزبان آقای میرباقری باشیم و بسیار خوشحال می‌شویم مدیران شورای شهر، اداره ارشاد و شهراداری هم در این مراسم حصور پیدا کنند.

حسین‌پور در خصوص تجربه حضور گروه‌ها در شهرهای گوناگون کشور توضیح داد: این اتفاق بسیار بسیار برای ما جذاب است، چون موجب می‌شود با فرهنگ، اداب رسوم و شرایط مردم نقاط گوناگون کشور آشنا شویم. از سوی دیگر این اتفاق موجب رونق اقتصادی شهرها و همچنین سود بردن متقابل گروه‌های نمایشی می‌شود. گرچه نمی‌توان از جنبه‌های آموزشی این اتفاق برای علاقه‌مندان دیگر شهرها گذشت.

وی در پایان از تصمیم خود برای اجرای نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» در شهرهای مشهد، اصفهان و گرگان خبر داد و گفت: تجربه اجرا در شیراز به ما نشان داد که اجرای تئاتر در شهرهای ایران با استقبال مواجه می‌شود. چون تنها طی ۴ روز بیش از ۴۰۰۰ تماشاگر به دیدن اثر نشستند. من همینطور امکانات و ارتباطاتی در اختیار دارم که می‌توانم از اجرای گروه‌های نمایشی در شهرهای مختلف حمایت کنم و امیدوارم این همکاری با گروه‌ها هم اتفاق بیفتد.

بیوه‌های غمگین سالار جنگ شهاب‌الدین حسین‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر