کد خبر: 158587 A

روایت طراح صحنه نمایش

نمایش " سه روایت از زندگی " از نمایشنامه‌های یاسمینا رضا است که متنی مدرن و آپارتمانی دارد و من در طراحی آن فضای نمایش را با عناصر محدود از محیط داخلی به فضای خارجی تغییر داده‌ام.

ناصح کامگاری گفت: در طراحی این اثر علاوه بر تولید دکوری با شکوه به کم هزینه بودن صحنه توجه کرده‌ام البته این امر تا حدی بوده که به نیازهای نمایش لطمه‌ای وارد نکند.

به گزارش ایلنا؛ وی در تشریح چگونگی طراحی بخش‌های این نمایش بیان کرد: براساس سالن اجرایی نمایش و شکل‌های چیدمان آن طراحی‌های طولی، سه کنج و عرضی را به کارگردان اثر - سیما تیر انداز - ارائه کردم که درنهایت این نوع از طراحی با تایید تیرانداز شکل اجرایی به خود گرفت.

کامگاری ادامه داد: در طراحی صحنه نمایش " سه روایت از زندگی " به دنبال متریال و مواد بدیع بودم و در طول کار همواره تلاش کردم تا دکور از نوآوری لازم برخوردار باشد بنابراین وسایل روی صحنه از موادی ساخته شد که قبلاً هرگز مورد استفاده قرار نگرفته بود. برای پرده و سطوح دیواری صحنه از متریال شبه فلزی استفاده کرده‌ام و برای دایره میانی صحنه از پوشش و متریال ارزان بهره گرفته‌ام.

کامگاری در ادامه افزود: این اثر از نمایشنامه‌های یاسمینا رضا است که متنی مدرن و آپارتمانی دارد و من در طراحی آن فضای نمایش را با عناصر محدود از محیط داخلی به فضای خارجی تغییر داده‌ام.

وی که طراحی لباس و نورپردازی این اثر را نیز برعهده دارد، گفت: در تهیه لباس بازیگران بخشی از البسه خریداری و تعدادی از آن با در نظر گرفتن عناصر زیبایی شناسانه طراحی و آماده شد. همچنین نورپردازی اثر با همکاری همکاران فنی تماشاخانه ایرانشهر و با بهره‌گیری از حداکثر تجهیزات موجود در سالن انجام شد.

طراح صحنه، لباس و نور نمایش " سه روایت از زندگی " تاکید کرد: مسئله تناسب میان عناصر بصری با ریتم و حرکت نمایش از موارد بسیار مهمی است طراح در تعامل و ارتباط با ایده‌های کارگردان باید درنظر گیرد تا همه چیز کاربردی و در راستای درام و نمایش باشد.

وی اظهار کرد: با توجه به ویژگی زنده بودن و تکمیل پذیری تئاتر در اجراهای متعدد این امکان وجود دارد که در اجراهای آینده این نمایش ایده‌های جدیدی را به کار اضافه کنم.

" سه روایت از زندگی " یکی از مشهورترین نمایشنامه‌های یاسمینا رضاست که با بازی امیرکاوه آهنین جان، لیلی رشیدی، رضا مولائی و همچنین سیما تیرانداز هر شب ساعت ۲۰ در سالن استاد سمندریان روی صحنه می‌رود.

علاقمندان برای خرید اینترنتی بلیت‌های این اثر می‌توانند، به آدرس www. tamashakhaneh. ir مراجعه کنند.

نمایش "سه روایت از زندگی"
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر