کد خبر: 162489 A

فریندخت زاهدی، مدرس دانشگاه:

باید هر چه سریعتر در زمینه راه‌اندازی دپارتمان‌های تئاتر در مشهد اقدام شود تا علاقه‌مندان ناچار نباشند به استان‌های دیگر یا تهران سفر کنند.

دکتر فریندخت زاهدی، مترجم و مدرس دانشگاه بر لزوم راه‌اندازی دپارتمان‌ تئاتر در استان خراسان رضوی با توجه به استعدادهای موجود تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این مدرس دانشگاه که برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی در قالب اردیبهشت تئاتر ایران به شهر مشهد سفر کرده ضمن اشاره به استعدادهای موجود در استان اظهار داشت: من یک فرد دانشگاهی هستم و با توجه به همین روحیه در بدو ورود از دوستان و هنرمندان شهر مشهد پرسیدم آیا دانشگاهی اختصاصی برای آموزش رشته تئاتر در این استان وجود دارد که متاسفانه پاسخ‌ها منفی بود.

وی ادامه داد: برایم جای تعجب دارد چطور این استان با وسعت بسیار و سابقه‌ای که در معرفی هنرمندان نام‌ آشنای تئاتر داشته تا امروز به تاسیس و راه‌اندازی دپارتمان تئاتر اقدام نکرده است.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: آرزو می‌کنم دپارتمان‌های آموزش تئاتر در دانشگاه‌های مشهد راه‌اندازی شود و ما تنها در دانشگاه نیشابور و یا دانشگاه علمی کاربردی شاهد آموزش نباشیم.

زاهدی در پایان گفت: با وجود به این همه استعدادی که در خراسان رضوی و شهر مشهد وجود دارد باید هر چه سریعتر در این زمینه اقدام شود تا علاقه‌مندانی که قصد دارند این حرفه را از طریق دانشکده‌های تئاتری پی‌گیری کنند ناچار نباشند به استان‌های دیگر یا تهران سفر کنند.

فریندخت زاهدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر