کد خبر: 170327 A

نمایش نویسنده مرده است نوشته و کار آرش عباسی از نیمه دوم خرداد در تالار شمس موسسه فارسی زبانان به صحنه می‌رود.

پس از اجرای موفق در ایتالیا؛ نمایش «نویسنده مرده است» دوباره به صحنه می‌رود.

به گزارش ایلنا؛ این اثر نمایشی اولین بار در سی امین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر در تهران و گرگان به صحنه رفت و سپس آذر و دی ماه ۹۱ در تالار سایه مجموعه تئا‌تر شهر اجرا شد.

نمایش «نویسنده مرده است» که در سال ۹۱ به عنوان پرمخاطب‌ترین و پرفروش‌ترین نمایش تالار سایه انتخاب شده بود چندی پیش در شهرهای مختلف ایتالیا همچون رم، ونیز و بولونیا اجراشد و مورد استقبال تماشاگران ایرانی و ایتالیایی قرار گرفت.

همچنین نمایشنامه «نویسنده مرده است» که توسط دکتر رضا قیصریه به ایتالیایی ترجمه شده است طی هفته گذشته به عنوان یک نمونه موفق از درام نویسی معاصر در دپارتمان هنرهای نمایشی دانشگاه بولونیای ایتالیا توسط پروفسور کریستینا والنتی از اساتید مطرح تئا‌تر ایتالیا برای دانشجویان این دانشگاه تجریه و تحلیل شد.

این نمایش قرار است از نیمه دوم خرداد ماه اجراهای خود را در تالار شمس موسسه فارسی زبانان آغاز و پس از آن از اکتبر سالجاری میلادی در کشورهای دیگر اروپایی به صحنه برود.

عوامل اجرایی نمایش «نویسنده مرده است» عبارتند از: نویسنده و کارگردان: آرش عباسی بازیگران: لادن مستوفی و ایوب آقاخانی. طراح صحنه: سیامک احصایی، طراح لباس: لادن سید کنعانی، دستیار کارگردان: هادی عزیزی - صنم نادری، طراح پوس‌تر و بروشور: مینو می‌رشاه ولد، مسعود نوروزی.

نمایش نویسنده مرده است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر